Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí Srážek je dostatek, sucho už hlásí jen východ Čech

# 13.08.2016, 10:01

Přesně před rokem jsme zažívali nejdelší vlnu veder roku 2015, která prohlubovala mimořádně výrazné sucho. Letos je situace o poznání příznivější. Nejen, že je chladněji, ale na většině území spadlo od začátku roku množství srážek blízké obvyklým hodnotám.... Více >>

54
# 13.08.2016, 15:22

Včera u nás v práci měřily hladinu podzemní vody s vrtu a ptal sem se jich jak to vypadá jestli je furt málo vody nebo už ne a řekli mi, že vody je aktuálně mírně nadnormálem.

# 13.08.2016, 17:24

Nj jsme v 5....extrem sucho..
.ale my lezime v oblasti kdy spodni vody je dostatek porad.

155
# 14.08.2016, 00:23

Nějak mi nejde do hlavy při pohledu na tu první mapku, proč je prostě více žluto uprostřed republiky... bez ohledu na to jestli se jedná o rovinu jako v případě Polabí nebo vrchovinu či hornatinu jako v případě Orlických hor nebo Vysočiny, kde by měly srážky mít větší tendenci vypadávat a tím pádem by tam ten úhrn měl být vyšší (rozdíl tam je, ale jen minimální) Co stojí za tím, že prostě střed republiky je na tom viditelně hůř než zbytek republiky, když pominu ty menší plochy na východě? Ani tu pořádně nejde uplatnit rozdíl v kontinentálním vlivu na podnebí na východě a ocenského na západě.

109
# 14.08.2016, 09:42

Ano,sucho zde mohu potvrdit. Vychodni cechy jsou z hlediska meteoroloie divnou lokalitou. V zime tu nesnezi,vse vyzere zapad a nebo samotny vychod republiky. To same nastava s destem a bourkami. V letosnim roce (muze se to zdat divne) jsem nezaznamel zadnou bourku,ktera by "stala za to" Vse chodilo okolo a zde max parkrat zahrmelo a bylo po vsem. Je tu nuda,nic se tu meteorologicky nedeje :(

# 14.08.2016, 10:49

Cewr
Letos to stoji opravdu zaprd...ale jinak oproti Morave apod.jsem na tom dobre...nemyslim letos...Vychodni Cechy jsou "optimalni" oblast pro bourky v lete....tradicne vychazi na vecer...takze my by jsme si fakt stezovat nemeli...jinak letos asi fakt zadna bourka nebyla..te fakt :D

Suchem popraskaná půda v kukuřičném poli
# 15.08.2016, 22:51

Pardubicko mužu potvrdit maximálně. Žádná přímá silná bouřka.minimum srážek. Potůčky tady v lese vyschnuty.u nás řeka těsně na hranici sucha.

# 18.08.2016, 23:32

Myslis loucnou...
Ta je na hranici sucha porad...v Platenicich u splavu neodposteli min 5let uz :D...je tam 16stavidel...pri povodnich...to byla vyjimka asi 2x bylo vytazeno vsech 16..t byl mazec no. :D

# 21.08.2016, 09:44

LOGITECH
To máš pravdu. Jednou jsme měli v baráku skoro metr vody a 2x na zahradě, ale poslední dobou se drží na minimu.
STRANIK
Teď docela pršelo a ještě asi bude, tak aspoň něco. Zatím slabé 4mm.

272
# 30.08.2016, 06:37

Tak vážení,jih Třebíčska za srpen 12mm, oproti loňsku o 60mm méně, vláhová bilance od 1.3. kritická, v mínusu až 200mm, ovoce předčasně opadá, nové stromky usychaji, z trávy se stává pomalu seno a předpověď je děsivá, další týden bez kapky. Znojemsko letos v pohodě, fakt nechápu, už Kurres se ptal čím ten suchý pruh uprostřed republiky je,ale vysvětlení nedostal.

86
# 30.08.2016, 10:17

Yurri
Ten sušší pruh bych neviděl jako nějaké pravidlo, spíše je to letos náhoda. Fronty od západu se při postupu na východ často rozpadaly a naopak frontální vlny z východu Alp zasáhnou spíše Moravu. Ono stačí aby tři srážkově bohaté situace nepřinesly na východ dostatek srážek a hned to způsobí deficit.

272
# 01.09.2016, 07:23

červen, červenec,srpen v Náměšti n.O. celkem 110mm.
To bych na Vysočině nečekal. Petr12:Na náhodu fakt nevěřím,vše má zákonitosti nám bohužel zatím neznámé, když přejdou 3fronty a nic chápu,třeba příště, ale když jich přejde 10 a nic, tak se cosi opakuje,zvlášť když 40km odsud na Znojemsku je situace mnohem lepší(ale loni pomale nej sucho v republice)

# 05.09.2016, 11:09

U posledních 14dní ani kapka.Dneska to snad padne.
Nicméně včera jsem koukal na dokument z jižní Ameriky, nejednalo se tedy o dokument ohledně počasí podnebí atd , ale padlo tam i informace ohledně srážek a průměrný roční úhrn pro toto území bylo 6000mm což si tady nedovedu ani představit.

272
# 05.09.2016, 20:23

Jih Třebíčska díky srážkovému stínu Vysočiny 2mm,takže tak na prach, stromy shazují listí. Celý východ Moravy zase v pohodě všude přes 10mm, i Brněnsko a Znojemsko opět mnohem lepší,fakt nechápu.

# 05.09.2016, 23:52

U nás 20mm za dnešek což je na naší lokalitu velice slušný úhrn srážek ;-)

272
# 06.09.2016, 06:18

Biochemiku tak nezbývá než závidět, Choceňsko dokonce kolem 30mm, hodnotu odhadu vlhkosti půdy(API)mám téměř poloviční oproti těm nejnižším v Pardubickém kraji.Dnešní srážky jdou bohužel opět zejména na V a JV Moravy, předpověď tristní, už je to tady skoro jako loni.

107
# 06.09.2016, 08:09

Krásně prší ovlivňuje nás výšková tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry. Škoda že není více takových níží bylo by vody habaděj. Místo toho přijdou jen studené fronty které jen přeletí a mnoho srážek nepřinesou. Tohle je letos asi první VTN a doufám že ne poslední. Od zítřka opět slunečno a teplo a zase asi sucho.

# 07.09.2016, 10:17

Název článku na jednom internetovém portálu.
,,České lesy usychají, za poslední rok a půl zmizela plocha jako Plzeň ,,

272
# 08.09.2016, 16:19

Hlavní téma na wetteronline.de je sucho:
http://www.we...2016-09-08-tr

Tady zatím v září 2mm, srpen 12mm, situaci dnes navíc zhoršuje nárazový JV vítr až 50km/h. Viděl jsem před týden prašný déletrvající vír na poli,začíná to být vážné,nestíhám zachraňovat stromky.

# 10.09.2016, 15:12

U nas taky...ted naposledy co sla kolem nas bourka (pres Holice apod) tak taky, doslova pisecna boure, nikdy jsem tohle nezazil. Nespadla ani kapka jen silny narazovy vitr.
Ted to bude asi uz total v pr...dle vyhledu pocasi.
My mame za zari 1mm :D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.