Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Počasí bude připomínat podzim

33
# 09.08.2016, 15:29

No ale z toho něco přes 50mm spadlo za jeden den během par hodin...
To je ovšem jedno nemá se cenu hádat s někým kdo tu nebydlí a absolutně nemá páru, jak to tu vypadá... Sám nevím co je s řekama že se za 50mm rozvodni na SPA ale to už mě přisuzovat nemužeš. Sami jste to viděli...a sucho to tu opravdu pokud bude normálni zima do Jara nehrozi.
Tím sem s váma zkončil a až si o tom něco najdete dejte vědět rozumným příspěvkem a ne nadavkami.;-)
Jinak ja nejecam ČHMÚ: Očekáváme, že v období od 21. hod. 9. 8. do 21. hod. 10. 8. zde může napršet 30 až 50 mm.

Vzhledem k stávající úrovni nasycení povodí budou mít hladiny vodních toků stoupající tendenci. Nejvýraznější vzestupy se očekávají u toků odvodňující Beskydy. Ve středu večer nelze na menších tocích vyloučit dosažení 1. SPA.

116
# 09.08.2016, 16:30

Toto počasí je poměrně vyhovující, déšť mám rád a přijde mi, že letošní léto je jen kombinací velmi vlhkého léta 2014 a velmi suchého léta 2015. Takže všechno v normálu... ;-)

# 09.08.2016, 16:41

Dramyku
I k vasemu "extremnimu"mnozstvi srazek budou reky dosahovat maximalne 1. SPA...:D
Takze nemejte strach :D
Ja jsem zazil pres 200mm za 24h na horach.
a zazil jsem i 60mm za 30min...takze kdyz to spadne behem par hodin..tak by to nemelo byt tak hrozny.

107
# 09.08.2016, 17:33

chmi vydal výstrahu pro ms. kraj:D;-)

33
# 09.08.2016, 17:48

O nějakém extrémním množství srážek sem nic neříkal že by měli být. To je varování pro MS kraj a pro Beskydy. Povodně jsem taky neříkal že budu, jen že už to nemusí být sranda... Fakt miluju když si někdo překrucuje fakta. A ano hrozný to být nemusí ale viděl jsem co dokáže i 60 mm viz. Brumlovka.

# 10.08.2016, 18:18

V Praze po přeháňce necelých 11 stupňů.
V životě jsem nezažil, aby se lidem v srpnu odpoledne kouřilo venku od pusy. Doufám, že teploty v noci zůstanou nad nulou a snad se moc nevyjasní.

# 11.08.2016, 08:24

9 az 5 ojedinele az 3st.
Me reknete..kdy tohle bylo v srpnu naposled...me neprijde moc normalni..dnesni rano jasnej listopad 7st.a sychravo.

16
# 11.08.2016, 11:01

Každý si může na internetu vyhledat dlohodobou předpověď na letošní léto 2016. Dle vědců měl být letošní rok extrémně teplý s pravděpodobností 60 - 80 procent... tak to tady máme, ráno jsem musel hledat bundu... 11. srpna :!!:

# 11.08.2016, 12:47

casipo
V Česku mělo být letošní léto teplotně průměrné: Výhled počasí na letní prázdniny (článek ze začátku prázdnin). Zatím jsou teploty průměrné - teplejší období střídají chladnější, ale ve výsledku se teplota vejde do průměru.

Globálně může být letošní rok nejteplejší, zatím je hodně teplý. To přeci nejde hodnotit podle vývoje teplot na našem území.

Chce to číst kvalitní informace a přemýšlet o nich (nepřečíst si jen nadpis nějakého článku).

16
# 11.08.2016, 15:13

Děkuji za reakci, vše bylo myšleno s nadsázkou. Nebavil jsem se o konkrétním článku, dokonce jsem se nikde nezmiňoval, zda myslím globální nebo lokální teplotu. Dokonce jsem nikde neříkal, že jsem četl pouze nadpis článku a že možná ani nepřemýšlel o obsahu. V rámci slušnosti, doufám, že jste si to nemyslel.

182
# 11.08.2016, 16:35

U nás místama byly už přízemní mrazíky ... auta se škrábaly.

Nádhernej Srpen! :D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.