Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Čeká nás oteplení a proměnlivé počasí

# 02.01.2016, 10:19

Zimní počasí nebude mít dlouhého trvání. Zítra sice mrazy ještě zesílí, ale v průběhu příštího týdne se začne oteplovat. Nejchladnější den nás tak čeká zítra, kdy na celém území zaznamenáme tzv. ledový den (teplota zůstane pod bodem mrazu)... Více >>

55
# 02.01.2016, 10:28

Vždyť tady se ještě ani pořádně neochladilo, dnes v noci teplota jen slabě pod nulou a včerejší minipoprašek je dávno pryč. Tomu já teda pravé zimní počasí neříkám. :(

28
# 02.01.2016, 10:55

Bohužel Čechy-hlavně střední a jihozápadní jsou i dnes
poměrně nadnulové.Zato tady na střední a SV Moravě se ochladilo z ranních 5:00h / -3.5°C
na 11h / - 7°C. a jde to stále pomalu dolů.Sníh drží krásně(4cm).Začíná nám zde foukat,což by znamenalo v mé lokalitě zadělání na sněhové jazyky na cestách.:vitr:

238
# 02.01.2016, 12:00

borin
4cm sněhu a sněhové jazyky? :D No to musí bejt masakr ale :D

293
# 02.01.2016, 12:02

Nevím, modely jsou totálně mimo. I podle Aladina mělo být v noci v Čechách okolo -4 °C a bylo někde i nad nulou. Teplota přitom vůbec neklesá. A ten mráz nakonec dorazil jen na sv území, protože ten chladný vzduch nás obejde přes Polsko. Je tedy možné, že se objeví někde z toho celého slavného ochlazení jen jediný ledový den zítra a hurá zase do tepla. Už je leden a začínám být skeptický, že v Čechách vůbec zimní epizoda delší než týden nastane. Jedno je jisté, El Niňo nemá na zimu zde vliv, neboť v roce 2010, kdy bylo taky nastala zatím nejlepší zima na sníh a mráz a nyní asi jedna z nejhorších.
A i kdyby sněžilo v příštích dnech, tak to je k ničemu, když to vydrží jen pár hodin a bude z toho jen břečka. To ať raději prší.

28
# 02.01.2016, 12:32

Prady:

Nic proti,ale je vidět že jsi z Práglu.U nás stačí i 2cm a všechno zfouká na cestu a suprově se pak jezdí:pozor:

Mimochodem jsem dodal pojmenování-v mé lokalitě-.Takže o 20km jinde je vše OK.:cool:

Jinak se nám tu oteplilo na -6°C:led:

ota
Avatar
2119
# 02.01.2016, 12:57

borin
Plně souhlasím tady máme 5 cm větrno a -6 a na cestách to dělá divy. Je to prostě prašánek a ten se pěkně sfoukává. Jinak milovníků zimy v Čechách je mi opravdu líto, poslední zimy jsou tam skutečně o ničem, tady přeci jen něco máme, a např. loňská zima byla co se sněhu týká velmi povedená. Jinak předpověď na dnešek tady taky úplně nevyšla, mělo být -2 a držíme se pod -6.

238
# 02.01.2016, 13:21

borin
Baví mě jak si některý lidi myslej, že když je někdo z Prahy, tak pomalu neví co je to sníh :D Za 1. to neni tolik let dozadu kdy si Moraváci rvali vlasy a záviděli kolik tady máme sněhu a větší zimu. Za 2. bydlim na okraji prahy skoro 400m.n.m takže už jsem tu zažil nejednu sněhovou kalamitu. Za 3. Máme chalupu na České Sibiři cca 600m.n.m, jezdim několikrát za zimu na hory takže vim jak vypadají pořádné jazyky, závěje a dokonce i co to znamená když za 24h napadne přes 100cm sněhu ;-) ... Jestli někdo vidí ze 4cm sněhové jazyky tak mám spíš pocit, že právě on neví jak vypadá pořádná zima :)

ota
Jo na jednu stranu je to hezký když je pěkně nasněženo, nicméně jsem trochu rád, že neni taková kosa....člověk pak ušetří docela dost za topení :-)))...Ideální je -1°C a sněžení :D

41
# 02.01.2016, 13:49

Tak jsem to zakřikl, že tu skoro nejsou mlhy:) ted se pořádná udělala

818
# 02.01.2016, 13:52

Prady
Ale popravdě než sněžení typu včerejší okluze, zítřejší okluze, tak raději nad 5°C a hezky. Pravda můj názor, hovořím hlavně za Prahu SV okraj města, kde to nebylo nic jiného než poprašek, od něhož se odpoledne jen namočilo. Není to tedy jen o ušetření, (to zajisté také) ale i o tom že se venku chodí lépe. Zastávám názor, buď pořádnou zimu nebo žádnou. Teploty kolem 0°C a mlhavo nejsou vhodná kombinace, byť zimní počasí dle teplot to je.

238
# 02.01.2016, 14:32

tom-791
To je fakt...buď ať je 30 čísel sněhu nebo radši 15°C. Aspoň bych mohl dělat na zahradě :)

55
# 02.01.2016, 14:38

Prady
No mně by stačilo i 10 čísel, ale toho se letos asi nedočkáme. Poprašek je u nás prozatím maximum. :)

182
# 02.01.2016, 14:51

Nejmenší mrazy jsou u nás na západě, naopak čím více na východ tím větší mrazy. Navíc oteplení příjde opět z jihozápadu, takže jsme první na ráně s oteplením.

948
# 02.01.2016, 14:52

Milan
Ano,už mám strach,že sníh nebude a v létě zase ta vedra a průšvih je na obzoru, ale pořádnej!

182
# 02.01.2016, 14:53

Bude sucho, to už je jisté ...

293
# 02.01.2016, 15:57

Ta inverze moc nechce ten studený vzduch pustit, teplota bez hnutí okolo 0 °C už 24 hodin. To, že studený vzduch líže republiku je vidět, že z Polska vzduch pronikl zatím jen na okraje (např. Frýdlantský výběžek -6 °C a přitom Liberec 0 °C) a samozřejmě Ostravsko. Ale na jz nemusí proniknout téměř vůbec. No a fronta žádná a když by měla přijít, tak ve čtvrtek to vypadá na více srážek, ale přijdou dešťové. Modely drží v 850 hPa okolo 8.1. až 10 °C a to ani pro hory v kombinaci s deštěm není nic dobrého a ta trocha, co tam je, tak může slézt. Samozřejmě technický sníh vydrží. Ale v té hladině 850 v nejbližších 10 dnech nevidím teploty pod -5 °C, ale jen střídavě teplo a slabý mráz okolo nuly, což ale znamená stále nad nulové teploty dole. Nakonec tak trochu se mi potvrdilo, co jsem si myslel a v předchozích diskuzích mi někteří říkali, že jsem pesimista a že bude mráz všude, ale když si to tak vezmeme, z této epizody toho moc nezůstalo. Předtím alespoň modely naznačovaly mráz do středy, ale že skončí už v pondělí jsem tedy nečekal. A tentokrát teplo ale dorazí i na východ do středy. Kdyby přišly holomrazy nebo mráz s minimem srážek, dalo by se bruslit. Ale inverze, mlhavo, děkuji, nechci. Vloni jsem stále na zimu čekal, ale nakonec už jsem si v březnu přál, ať je teda raději už jaro. Nevím proč dříve mohl přijít mírný mráz slabě pod nulou a držel se a občas přešla nějaká fronta a nyní když fronta, tak přinese hned déšť.

818
# 02.01.2016, 18:28

Prady
S tou zahradou souhlasím, ale horší je že po takto teplých zimách pak blbne SZ v lepším případě, když už ne rovnou S/SV a to i dlouho do jara a moc se pak dělat dělá, i když pravda začínám s tím co snese trochu "fryšno". Očekávám to i letos a poté pojedeme rovnou přes 30°C. :cool:

182
# 03.01.2016, 18:44

U nás končí mrazivá zima už zítra kolem 17 hod.

117
# 05.01.2016, 19:08

Mrazivá epizoda ještě nějaký den protáhne.I když dnes často na jihu a západě se dostávala teplota nad 0,hlavně díky slunci. :D

# 05.01.2016, 20:45

NOVINKA DNE: Začíná se oteplovat

To zní fakt dobře, když je venku -10°C, asi největší kosa za posledních několik let :-D :-D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.