Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Sněžení nás čeká i v dalších dnech

# 31.03.2015, 14:59

Přes Česko dnes ráno a dopoledne přecházela teplá fronta. Před ní k nám proudil chladný vzduch. Navíc díky nočnímu vyjasnění na většině území teploty klesly k bodu mrazu. Při přechodu fronty tak na mnohých místech sněžilo. ... Více >>

536
# 01.04.2015, 13:41

V noci na čtvrtek začne zejména v západní polovině Čech vydatně sněžit.Výstrahu už vydalo i oddělení ČHMÚ. Napadnout může i kolem 10cm ve středních polohách.Na horách do 20cm. Na víc sněžení neustane ani ve čtvrtek odpoledne a večer.Zítra to vidim na hodně velké komplikace na silnicích k tomu sněhové jazyky v polohách nad 800/500mnm. No hezky nám ten duben začíná.:)

Sloučil jsem témata, ať jich tu není tolik na stejné téma. Doufám, že se nezlobíš a díky za pochopení. Milan

33
# 01.04.2015, 14:35

Já myslím že vydatně sněžit nebude jen na SZ, Z a JZ docela silně by mělo sněžit také i na Moravě a také by se tu to snězení mělo nejdéle udržet. Výstraha by měla být vydána aspoň ještě pro jih a východ ČR.

117
# 01.04.2015, 14:49

Koukám,že až v dubnu dohání to,co mělo být v lednu,únoru.
Do neděle bude na Šumavě,všude na horách určo půl metru nového sněhu!
Pak rychlé oteplení a bouřky do toho. :D

55
# 01.04.2015, 20:45

Tak Aladin už to začíná pomalu umazávat, takže nakonec to bude další zbytečná výstraha. Těch 10 cm napadne tak maximálně na horách.

33
# 02.04.2015, 08:56

Nyní nás zasáhlo opravdu velmi silné a husté sněžení. Toto jsem viděl poprvé v životě, abych viděl, tak husté sněžení s tak obrovskými vločkami. Myslím že ta intenzita a velikost vloček se dá přirovnat tomu, co měli na Slovensku v Bratislavě. Myslím že to bylo v únoru nebo nějak tak.
Vločky dosahují 3-4cm opravdu hledím:!!:.
Ale je to jen krátkodobá situace která už odchází. Ale ta intenzita, to fakt nemám slov.
Od SZ se ženou další vydatnější srážky

55
# 02.04.2015, 09:02

Ovšem potvrdilo se to, že výstraha byla vydána úplně zbytečně. V Čechách vydatně sněží jen na horách. Ve výstraze nám včera dávali až 10 cm a sněhové jazyky. Realita je nepatrný tající poprašek a déšť se sněhem v 500 m n.m.

33
# 02.04.2015, 09:14

Ondris
Ano tam máte teploty trochu vyšší než se očekávalo. Výstraha měla být vydána spíše trochu víc na V. Toto ČHMU trochu nedomyslel. Říkal jsem to tu už včera, že výstraha by měla být dána spíš na východ. I aladin už tu vidí silnější srážky během dne jak na západě, nebo stejné.

55
# 02.04.2015, 09:30

dramyku
Ani těch srážek moc není, od půlnoci spadl stova 1 mm. Teď už tu začíná skoro čistě pršet, ikdyž jen velmi slabě.

33
# 02.04.2015, 09:41

Ondris
To taky, ale co jsem ted viděl radarové odrazy, tak se vám tam od SZ,Z a JZ nasouvají celkem mohutné srážky, aspoň to tak vypadá. Tak snad se vám to tam při vyších intenzitách postupně změní na sníh. Myslím že to tak bývá, že třeba mrholení nebo slabounké srážky jsou kapalné a jak se zvýší intenzita, tak se to může změnit na sněžení.

55
# 02.04.2015, 10:00

dramyku
Jo to je pravda, ale že by něco napadlo už nepočítam. Výstrahu už změnili.

33
# 02.04.2015, 10:15

Ondris
Ano máte pravdu už to změnili, ale není to zase dokonalé. Zas opomenuly Beskydy, kde má z Moravy spolu s Jeseníky sněžit nejvíce.

86
# 02.04.2015, 10:25

dramyku
Čtěte po sobě prosím příspěvky, byly plné překlepů (opravil jsem).

Ta včerejší výstraha se odvíjela z výstupů modelů, které slibovaly vydatnější srážky do celých Čech. Tak se nestalo a samozřejmě výstraha nevyšla. Srážky byly slabší a teploty tak vyšší.

11
# 02.04.2015, 10:27

Tak tady u nás ve Středních Čechách jenom v noci a ráno čistě pršelo, navíc už teď se teplota pohybuje okolo 5°C, ta výstraha pro střední Čechy byla od začátku zbytečná, hlavně co se týče nižších poloh, ale vítr zase pěkně zesílil.

33
# 02.04.2015, 10:43

Petr12
Ano omlouvám se.
Já většinu těchto příspěvků píšu z telefonu a prostě je to trochu obtížnější než z počítače. Prostě malá klávesnice.
Jinak nyní nám tu začalo zase silně sněžit.

54
# 02.04.2015, 10:49

Tak to vypadá, že zase Jeseniky urobi pro moji lokalitu své.

# 02.04.2015, 10:54

Mark
Teplota je vysoko nad bodem mrazu,takže tady nemůžeme čekat kdo ví jaké zázraky. Jeseníky nám sem moc srážek nepustí. Bohužel to tak vypadá :snih:;-)

116
# 02.04.2015, 11:12

Brno přes noc přešlo několik velmi silných sněhových přeháněk. Nejsilnější z nich nás zasáhla už včera večer, krátce po 22. hodině. Už po ní ležel na zemi slabý poprašek. Po těch dalších sněhu lehce přibývalo, ale pořád to byl jenom tlustší poprašek, na měření to nestačilo. Nyní jsme opět bez sněhu, ale to se dalo očekávat, že by v dubnu sníh nevydržel celý den. :) :snih:

33
# 02.04.2015, 13:41

Srážky bohužel během poledne přešly do smíšených chvílemi čistě dešťových. Ale co je takové fascinující je to, že máme za barákem zalesněný kopec a tam jde hezky vidět, jak ještě do určité výšky sněží a v jednom místě to z ničeho nic přechází do deště. A ta pomyslná hranice se stále posouvá, ale je fakt nádherné to pozorovat jak ještě 20m nademnou sněží a a dole už prší.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.