Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Česko zasáhne silný nárazový vítr

# 20.10.2014, 18:20

Zítra post-tropická bouře Gonzalo naplno ovlivní počasí nad Britskými ostrovy a večer s ním spojená studená fronta zasáhne i naše území. Fronta se k nám přižene od severozápadu z Německa ve večerních hodinách a v noci na středu přejde přes celé naše území.... Více >>

41
# 20.10.2014, 23:04

Zdravím, koukám , že se to neustále mění ty výstupy modelů, gfs nyní opět ubral:), čhmu už vydal výstrahu 2 stupně kvůli silnému větru pro celé Čechy krom Moravy, akorát, mi nejde do hlavy ten model aladin, již 3 výstupem ukazuje velmi silné nárazy nyní max až 36m/s:!!:, mimo hory, což mi přijde nesmysl, takhle to bylo při orkánu kyrill, navíc to ukazuje na východě, ale to asi půjde nejprve přes nás od západu, a hodně rychle, pokud by to takhle mělo být , tak by to znamenalo derecho,;-), ale uvidíme jak to bude zítra, stejně si myslím, že nakonec ubere

182
# 21.10.2014, 15:40

Už to tu začíná ovlivňovat. Zvedl se vítr :vitr: před polednem a ted' přibývá i oblačnosti. No jsem zvědav jak to celé dopadne.

# 21.10.2014, 20:57

Vítr zeslabuje od 18.hodiny vítr byl silnější okolo 30km/h s nárazy 45km/h vůbec nwm proč zeslábl na 15km/h :(:):vitr:

86
# 22.10.2014, 22:20

Problémy byly hlášeny hlavně na západě Čech, kde byly nárazy mezi 70 až 90 km/h. Silnější zůstaly v Bavorsku, kde přesáhly i 100 km/h. Řadu problémů hlásilo Rakousko a Maďarsko, kde se více vyskytovaly bouřky.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.