Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Předpovídaná teplota o 9°C nižší

# 02.02.2015, 01:03

Vysvětlí mi toto někdo?!

Na dnešní 1.00 hod. ráno je pro Olomouc předpovídáno -10°C!

Aktuálně je ovšem jen -1°C (nemluvně o tom, že vzhledem k vývoji počasí v poslední době je -10°C hodnota snad z psychiatrické léčebny ve Šternberku).

Dá se předpověď z In-Počasí považovat za důvěryhodnou?

# 02.02.2015, 01:25

Podobny veci uz jsem tady rozjizdel od chmu. Ale to bylo plosny...predpoved pro jedno bl...mesto...na to snad muze koukat jen nekdo z Bohnic.:D U nad byla predpovidana -2 a bylo +3 a to je uplne bezny...zajimavi je..ze nikdy to neni naopak...:D dnes v noci ma byt mez tremi a sedmi pod 0...ted je +1...v 5cm nad zemi mrzne...ale jestli bude -3 tak to bude zazrak :D

28
# 02.02.2015, 02:23

ArminVanBuuren
Já nevím jak ty, ale já jsem měl v 1 hodinu -2,8°C. Aladin kecal -4°C a zde na in-počasí to ukazuje -3°C v 1 hodinu, viz screen, takže bych in-počasí moc neodsuzoval. Jako jediní se trefují nejčastěji.

Ale vím, mnohdy tady jsou teploty dost šejdrem, ale není pravidlo, že by byly vždy vyšší. Někdy jsou i nižší než předpovídají modely, zejména při jasné noci.

Screen ze stránky: KLIKNI

615
# 02.02.2015, 07:11

Ono těch -10°(-12,5°při zemi)na Olomouc-Holice bylo,ale včera,tak se akorát netrefili do dne.:!!:
Jestli to dělají tu předpověď centrálně pro celou republiku,tak to je asi obtížné přesně trefit.

2191
# 02.02.2015, 08:46

Tak záleží na oblačnosti, na utišení větru, na poloze kde probíhá měření...těch faktorů je hodně. I v naší "díře" se sto obyvateli je někdy rozdíl v teplotách ve 2 metrech klidně 5 i více stupňů. :)

# 02.02.2015, 09:16

ArminVanBuuren
Teplota při takovéhle situaci silně závisí na nočním vyjasnění. Očekávalo se, že se na východě v noci oblačnost protrhá, ale nestalo se tak na všech místech. Tím byly teploty o cca 7 °C vyšší.

818
# 02.02.2015, 13:40

Vyjasnění bude hrát důležitou roli i v noci na zítřek, ale protože bude často až polojasno, jsou minima -2 až -7°C zcela na místě. Lze přidat dodatek, že při velké oblačnosti se budou držet spíše kolem hodnot vyšších z daného rozmezí.

28
# 02.02.2015, 15:40

Aha, tak toho jsem si všiml až teď. Pořád jsem přemýšlel kde berete takové hodnoty a já mám tu stránku uloženou na podrobný model. Ten základní ukazuje zcela odlišné hodnoty ve stejném čase. Jak je tohle možný? Např. zítra v 01:00 ukazuje základní model -12°C na Jesenicku a podrobný model ve stejných místech až o 11°C méně. Co je to za nesmysl?

212
# 10.02.2015, 10:19

Pochopil bych kdyby ty výrazné odchylky v předpovídaných teplotách byly jen občas, ale jak sleduji poslední měsíc předpovědi pro Novou Paku zde na IN počasí poslední měsíc, tak jsou totálně mimo. Reálně je oproti předpovědím o 3 až o pět stupňů tepleji.

# 05.01.2016, 20:48

No hlavně: důvod k tomu příspěvku byl ten, že nejen ta předpověď byla takhle extrémně nepřesná, ale hlavně mě udivuje, že zavčas nedokázali tu předpovídanou teplotu změnit... Prostě bylo po 1. hodině ranní a furt předpovídáno na tuto noční dobu -10, přitom za oknem bylo nad nulou... Tomu jsem se hlavně divil. Tím chci říct, že prostě by ty teploty měli pravidelně aktualizovat (např. už ve 23 hodin muselo být jasné, že tak extrémní kosa nebude).

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.