Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Tlaková níže 22.11.2010 a ochlazení

72
# 20.11.2010, 12:40

Založil jsem novou diskuzi
Protože v novém pracovním týdnu a hned na jeho začátku příjde od jihu poměrně výrazná frontální vlna spojená s tlakovou níži která přinese déšt na celé území čr takže žádné místo nebude deštěm ušetřeno , po jejím přechodu do česka vtrhne studený vzduch který donutí klesnout rtut teploměru až k nule v noci i hluboko pod ní , Zpočátku bude teplo a bude na frontě pršet ale postupně se déšt začne na horách měnit ve sněžení a v úterý bude sněžit už od středních poloh, od středy se ochladí ještě více sněžení se dostane postupně i do nížin jenže pak oblačnosti a srážek ubude a příjdou mrazy při vyjasnění na sněhové pokrývce může rtut klesnou až k -15°C

818
# 20.11.2010, 12:45

Já přidám článek z tn.cz, kde je vidět i proměna Pece pod Sněžkou, tak by to mělo vypadat právě příští týden i v nížinách: URL. Zimní počasí je skutečně blízko, tak si říkám to nemůže nevyjít a příští týden se tedy dočkáme prvního sněhu v nížinách co se týče letošní zimy.
A v Alpách zřejmě ještě jednou tolik pod nulou než u nás.

72
# 20.11.2010, 13:03

Ano, je to tak , Pondělí :bude ještě ve znamení podzimního počasí a teplot kolem +8°C v
Úterý: bude takový přelom z podzimu do zimy bude většinou zataženo s deštěm v polohách nad 600 m to jsou střední polohy bude už sněžit
Středa: Bude zřejmě už zimní Bude zataženo až oblačno zpočátku na západě ale postupně na celém území začne sněžit v polohách pod 400 m můžou být srážky přechodně smíšené ale postupně bude ale sněžit
Čtvrtek: Bude ve znamení ubývání oblačnosti a srážek a nástup celodenních mrazů
Pátek: teploty můžou klesnou místy při polojasné obloze i k -15°C zejména na horách přes den bude většinou od -4 do +1°C a místy se objeví sněhové přehánky Jak to bude dál se ještě neví ale můj typ je že zima bude dále pokračovat i na začátku prosince možná příjde i jedno výraznější sněžení ale to je ještě ve hvězdách Jak si myslíte že to dopadne příjde pořádná nadílka nebo jen holomrazy?

72
# 20.11.2010, 13:05

tom791
Můžu se zeptat kdy očekáváš ty další fronty?? protože podle předpovědi má v druhé pulce příštího týdne srážek ubývat tak nevím

72
# 20.11.2010, 13:15

Již dnes v noci už klesnou teploty pod bod mrazu !Ikdyž se mi tomu nechce věřit protože teploměr mi stále tady u nás na východě ukazuje +6°C a v noci gfs dává -0°C tak uvidíme

10
# 20.11.2010, 13:19

radek
No já osobně nevím spíš podle předpovědi určitých modelů bych řek že holomrazy skončí nějak o víkendu a to sněžení si myslím že příjde ale spíše na západ, jelikož na východě by mělo sážek být víc, ale podle mě dešťové, max. smíšené, toď můj typ....a teď me určitě ukamenujete :)

818
# 20.11.2010, 13:24

radek
Současná předpověď mluví stále o velké oblačnosti a občasných srážkách a to sněhových i v nížinách! A to nejen do konce pracovního týdne. Viz URL. No, může tam být zítra něco jiného, to jo. Ale dnes to vypadá na velkou oblačnost, na vyjasňování ne. Ale podle GFS to zase vypadá, že moc významné srážky k nám nepřijdou, což se může také změnit. Asi to bereš podle GFS?

72
# 20.11.2010, 13:25

Dandy
Ne to bych si nedovolil, ale myslím si že až takové teplo na moravě nebude takže i zde budou teploty dastačující proto aby sněžilo stačí pouhá nula nebo slabě pod ní a kapky deště začínají tuhnout a mísí se s vločkami až do samotného sněžení pokud jsou srážky smíšené tak právě moc dlouho nevydrží a často se mění bud do deště nebo do sněžení

FGh
Avatar
13
# 20.11.2010, 13:43

V úterý má také foukat čerstvý vítr, díky té tlakové níži.

To sněžení v závěru příštího týdne bych zatím neřešil, to se ještě 10x změní.

10
# 20.11.2010, 14:04

Radek
:D :DTo jsem rad bo tu jsou i taci, kteri by me poslali do pr.., ale zpet k tematu. No uvidíme, těším se na další výstup GFS. A právě mám obavy, že teploty budou tak od -1 az 3°C a práve to už by mohlo znamenat když je to níže od jihu, že vločky se začnou bohužel měnit.

FGh
Zase je ale pravdou že je to daleko a bude se to měnit, právě mě i zarazilo že CHMU na toto nijak nezareagovalo, čili asi taky jsou názoru že se to bude měnit a je to daleko.

A ani teploty nedali vyšší což je taky dobré, jelikož GFS už na zhruba 27-28. předpovída hl. pro moravu oteplení, tak se to určitě ještě zmeni, doufam ze se ta nize posune trosku vice na vychod at nam tu toho chaldnejsiho vzduchu vydrzi vice, sice uz by nebylo tolik srazek ale neco by urcite spadlo:)

72
# 20.11.2010, 14:16

Dandy
ale když se podíváš na gfs tak zas až tak velky rozdíl tam není v teplotách mezi moravou a čechami mě se zdá že je to takové vyrovnané možná přes den tam bude o něco tepleji ale přes noc přituhne taky dost dokonce na některých obrázcích to ukazuje méně než v čechách (např na uplném východě) ale říkam bude se to měnit a zas to muže být zcela jiné ale asi bude zřejmé že tou nejteplejší oblastí bude jižní morava a slovensko

818
# 20.11.2010, 14:17

Dandy
Ale potom se zase bude ochlazovat. Podle dnešního výstupu, včera tam bylo tuším uplně něco jiného a to až 10°C.

10
# 20.11.2010, 14:26

Ano máte pravdu :)

# 20.11.2010, 14:37

tá predpoveď pre slovensko podľa in-počasia je blbosť

818
# 20.11.2010, 14:39

Článek o nástupu zimy na Infometu: URL. :)

Co se týče týdenního výhledu ČHMÚ, tak to stoupání teplot na konci křivky (nebo náznak toho, že půjdou teploty nahoru) je nyní brzo řešit. To bude upřesněno a možná už zítra to bude úplně jinak-stejně jako na GFS, kde je také tedy již zmíněné slabé oteplení naznačeno.;-)

72
# 20.11.2010, 14:44

tom791
To asi bude tehdy kdy bude více srážek a oblačnosti proto se slabě oteplí nejspíše :)

182
# 20.11.2010, 15:15

Ono celé je to tu nadsazené ... co si budem povídat. Chlapi, šílíte a přeháníte všecko už předem ...

A koukám že se ta níže opět otáčí proti směru hodinových ručiček ... to všechny pouze tímto směrem? Opačně se nebude žádná točit? Nebo čím je to ovlivněno. Že by polokoulí?

FGh
Avatar
13
# 20.11.2010, 16:10

Stranik
Na severní polokouli se takto všechny otáčí. Výše se točí obráceně. Je to způsobeno otáčením země. Na jižní polokouli je to obráceně. To je základ.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.