Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Přeháňky a bouřky 6.9.2017

# 06.09.2017, 21:51

Dnes přešla přes ČR od západu studená fronta, která přinesla přeháňky a i ojedinělé bouřky. V Praze se dopoledne vyskytla přeháňka a pozdě odpolene se severněji vyskytovaly přeháňky a bouřky. To hlavní se ale odehrálo až pozdě večer, když se západně od Prahy vytvořila intenzivní přeháňka. Ta přes Prahu přešla s vhodným načasováním zapadajícího slunce. Při přechodu intenzivně pršelo a vál nárazový vítr. Večerní přeháňku jsem pozoroval z Vršovic. Dále se již nic zajímavého nevyskytlo. Nejde mi vložit obrázek.

ota
Avatar
2119
# 06.09.2017, 22:37

U nás na frontě sprchlo nečekaně pěkně. Po 17:30 nás zasáhla přeháňka s intenzivním chvílemi až přívalovým deštěm a během cca 20 minut napršelo hezkých 10mm. Září je zde letos zatím docela srážkově bohaté, už zde máme přes 40mm.

65
# 07.09.2017, 07:05

Nás k večeru zasáhla docela silná přeháňka. Chvíli pršelo i přívalově. Naměřil jsem 5mm srážek.

116
# 07.09.2017, 21:56

V brněnském Jundrově jsme včera zaznamenali pouze 0,4 mm srážek, ale jeden známý bydlící jen asi 5 km severně naměřil až 7,8 mm, což svědčí o včerejší lokálnosti srážek. Včera večer jsem si trasu přeháněk pěkně ověřil při vyjížďce na kole - v Jundrově a v Komíně už bylo v podstatě sucho, zatímco od Medlánek směrem na sever bylo v terénu téměř neprůjezdné bahno. :prsi:

# 08.09.2017, 09:08

Já jsem ve středu po čtvrté hodině projížděl Kuřimí směrem na Tišnov a v Kuřimi mě chytla přeháňka s přímo přívalovým deštěm. Cestou na sever se intenzita deště snižovala. V Tišnově a okolí mohlo spadnout okolo 5 mm (stanice Tišnov Hájek hlásila okolo 4 mm), v okolí Kuřimi bych to tipoval klidně i na 15 mm.

# 08.09.2017, 16:33

Marek 2
Přesně v Řečkovicích to byla krásná průtrž mračen

116
# 08.09.2017, 19:23

Brňaček
Já jsem dostal to hlášení právě z Řečkovic, je zajímavé, že se při takto intenzivních srážkách nevytvořila z toho oblaku alespoň slabá bouřka. Škoda taky, že to úplně netrefilo nás, ale snad nám zaprší jindy. :) :prsi:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.