Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Bouřky 24.8. až 27.8.2017

74
# 27.08.2017, 21:59

lukaskicz
Ano já myslím že skoro pro všechny tady je to koníček. Ale chce to nepřehlcovat diskuze. Nebylo to myšleno přímo na tebe.

A nenavažejte se tady do toho jednoho jen;-) se mu to z nepříjemní a ztratí zájem ;-)

Ostrava: Tolerance je vždy několik desítek KM. A co se dívám ne jen Ostravská pobočka stím počítala ale všechny modely že přes den bude u nás pršet.

116
# 27.08.2017, 22:58

V Brně se dodnes poslední bouřka vyskytla celých 16 dnů nazpět, dnes jsme bouřkovou pauzu přerušili, vyskytly se totiž dvě okrajové bouřky.

První z nich byla jednobuněčná a vyznačovala se především svou silnou elektrickou aktivitou. Spadlo jen pár kapek, takže úhrn srážek z ní zůstal neměřitelný. Report zde: URL

V druhém případě už se jednalo o MCS, která nás ovšem zasáhla jen svou kovadlinou. I zde byla elektrická aktivita poměrně silná, ale už ne tak moc. Při této bouřce foukal i trochu silnější vítr a napršelo 0,8 mm srážek. Když odcházela, spatřil jsem i mammaty. Report: URL

Doplním, že srážkově jsme se nyní za srpen dostali na 51,9 mm, ale měsíc asi naneštěstí skončí z tohoto hlediska jako lehce podprůměrný. Co se bouřek týče, nezbývá než doufat, že jsme tímto dnem neuzavřeli celou bouřkovou sezónu 2017. :prsi: :blesk:

# 28.08.2017, 02:04

lukashrn
Dobře, trochu sem přeháněl, sice bylo ve sklepě trochu vody, a vítr byl solidní, ačkoliv moc paseky to u nás nezanechalo, a to že vypadne elektřina se děje snad normálně, to já jen jak sem v minulé odpovědi psal, že někteří ani neví jak bouřka vypadá, jak sem dlouho neviděl takovou mohutnou bouřku která se nerozpadla, tak sem z toho byl na větvi protože sem nečekal že nás to trefí, spíše sem přeháněl... Krom větru a srážkových úhrnú.

4
# 28.08.2017, 09:57

Frantis95
Ano souhlasím, už jsem tady psal v minulosti, že některá ubrečenost některých přispěvatelů by spíše seděla do diskuze na novinkách. Jinak já pro předpověď sleduji několik modelů a vždy žádný nepředpovídá pro danou oblast stejné počasí. Největší pravděpodobnost je, když se předpovědi podobají, pak je největší pravděpodobnost, že to vyjde.

67
# 28.08.2017, 11:30

Jurda
To by bylo super :D

74
# 28.08.2017, 18:37

http://www.yo...ture=youtu.be

Jsou to bouřky z noci 27.8. A opravdu by mě zajímalo co je to za jev v čase 0:25.

# 28.08.2017, 23:09

Samik
Pravděpodobně Power flash. To je typ záblesku, vlastně světlo u země způsobené trafostanicí v důsledku přepětí po úderu blesku. Nejedná se o nic výjimečného.

65
# 29.08.2017, 13:33

No tak v Kokoříně na Mělnicku se jednoduše řečeno nedělo nic. Akorát v sobotu večer jsem spatřil na jižním obzoru bouřková mračna a poměrně silnou blýskavici.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.