Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Bouřky 12.6.2017

55
# 12.06.2017, 08:35

Tak ono by to chtělo si tu předpověď kromě podívání na obrázek i přečíst. Píší, že modely se velmi liší a že vůbec nemusí dojít k iniciaci konvekce. Pokud k ní ale dojde, může se vyskytnout několik velmi silných supercel a dlouhou dobou životnosti, proto ta dvojka.

36
# 12.06.2017, 08:47

Ondris
Me ani tak nejde o tu dvojku, to jim nerozporuju, ale spis o tu jednicku pro S a SZ Cechy...;-) Taky to tam i zminuju, proc to podle me Extofex dnes prepalil...ze neverim vubec v nejaky bourky v S a SZ Cechach...proti te 2ce nic nemam, stejne se me netyka...:D Ale jestli to prepalil naschval, ze veri v nejaky zazracny podminky, tak ok no...vsak se divejme co z toho bude...:cool::D

142
# 12.06.2017, 09:25

Tomamir
Když si vemu, jak to bylo minulý týden - kdy byli učebnicové hodnoty na bouřky - a nespadla ani kapka. Tak tento týden to třeba vyjde :D. Jak píšou z estofexu - modely jsou v extrémní neshodě: pokud selže konvekce, nebude nic, nebo se konvekce nastartuje a pak budou bouřky... uvidíme odpoledne a večer :)

36
# 12.06.2017, 09:40

igor127
Jojo, ja jsem to cetl, umim anglicky a souhlasim, ale jako predpoved "kdyz to vyjde, budou pecky" receno pro CR, kterou ty bourky oproti nasim sousedum nemaj radi, uz roky, fronty ve spatny cas, bud je CAPE nebo strih nebo je vse ucebnicove a stejne neni nic, bourky a CR se maj radi asi jako dva minusy (odpuzuji se)...:D Ale to bych se opakoval z minule diskuse, kazdopadne odpoledne a vecer me stejne nezajima kdyz fronta S a SZ, kterej tu resim hlavne, prejde driv:D Netvrdim ze dnes nic nevyjde, myslim ze J/JV pulku CR neco zasahne, ale to se me netyka...S a SZ necekam VUBEC nic...:D Ale treba se vyjimecne mylim...:D Chtelo by to nejakou bourku...u nas letos zatim 2 slabe, coz je smutne ale zadna novinka, az na vyjimky (lokace) je tato bourkova sezona opet, jako uz nekolik po sobe, propadak...vemte si jen poslednich 14dni, btw v cervnu radi asi nejvice bourek v roce a jak to zatim vypada? Minule ucebnicove hodnoty a total nic, pak patek nic, ted krom jihu uzemi asi zase nic a tento CT/PA fronta asi zase v nevhodny cas...budte pak optimista kdyz je to porad ta stejna pisnicka roky dokola...:D Proste bourky CR nemusi a to je fakt...roky kazdodenniho pozorovani...:D
Aspon at prsi...priroda to hodne potrebuje...:prsi:

142
# 12.06.2017, 10:01

Tomamir
Já už si zvykl, že u nás moc bouřek není - a když tak se to vysměřuje směr na kopce :D. Každopádně, vždy když je menší šance, tak u nás, byť slabá bouřka, je. :D

117
# 12.06.2017, 11:56

Něco přeci se tvoří od severu. :D
No od rána skoro zataženo,ale stašný teplo,dusno.
Snad ve Strakonicí vláha dojde.:) :D

36
# 12.06.2017, 11:57

space
Ano, fronta vstupuje do Ceske republiky, takze jak se okamzite neco nezacne tvorit, dopadne to presne jak jsem psal...SZ a S nic a bourky chytne J/JV pulka republiky...no hlavne doufam ze ta fronta aspon zaleje tu nasi zemicku...vody je sakra treba...:prsi:

# 12.06.2017, 12:28

zajímavé bíle odrazy (kroupy) ale bez bouřky;-)

36
# 12.06.2017, 12:33

Predators
Taky na to koukam...zajimave...:D

40
# 12.06.2017, 13:34

Predators
Už s bouřkou

55
# 12.06.2017, 13:34

V Praze teď solidní sprcha, ale bez blesků. :)

# 12.06.2017, 13:41

Vysvětlí mi někdo proč nejsou bouřky, ale intenzivní přeháňky? (Jen me to zajímá)

36
# 12.06.2017, 13:44

Ustecak_Bourak
A ono je to nejaky prekvapeni:D? Vy asi nectete me prispevky...:D

# 12.06.2017, 13:46

Tomamir
Hele asi ne.:D

36
# 12.06.2017, 13:53

Ustecak_Bourak
:D
Abych byl uprimny, pocital jsem s tim ze Z, SZ a S nebude mit totalne zadny bourky, o tom zadna...ale pocital jsem s tim, ze jak se fronta bude blizit smerem na J/JV, aspon nejake bourky se budou tvorit a postupne silit (pro Moravu jeste neni pozde)...ale co jsem vubec necekal je, ze ta fronta zatim neprinesla vubec zadnou vodu...ja myslel ze aspon bude poradne lejt...:D Teda ja, mrte modelu na ktery koukam, cekaly dost vody...:D Co dodat...jen se mi potvrzuje, co tu tvrdim porad...:D

# 12.06.2017, 13:55

Tomamir
Ale divím se jedné věci.. Proč to estofex tak prepalil?

36
# 12.06.2017, 13:58

Ustecak_Bourak
To nevim, ja se tomu smal od rana...:D Dle toho textu cekali pro dnesek mnohem horsi variantu a proto to tak zakreslili do mapy, kdyby nahodou ta druha varianta prisla...oni nevedi jak bourky "miluji" CR tak jako to vim ja, takze se hold sakra zmylili no...stane se, ja nic necekal, ja zklamanej nejsem...ale cekal jsem teda aspon hodne vody na fronte...bohuzel ne...:)

# 12.06.2017, 13:59

Tomamir
Tak možná se neplete a možná něco bude příroda je příroda. :D

36
# 12.06.2017, 14:02

Ustecak_Bourak
Fronta uz nasi republikou prochazi...jak nebude nic na ni, za ni uz nic 100% nebude...Morava a Slezsko to jeste nema ztraceny, ale nevypada to moc dobre...Vypada to jeste hur nez jsem JA myslel a to jsem ohledne bourek velkej pesimista po tech letech pozorovani...modleme se aspon za Moravu, at tam sprchne...prece jen u nas na severu neni takovy sucho jako u nich...:prsi:

55
# 12.06.2017, 14:05

Tomamir

Tak to jsi čekal špatně, na frontě žádná voda kromě přeháněk a bouřek být ani neměla. :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.