Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Bouřky 10.4. a 11.4.2017

106
# 10.04.2017, 21:38

Neuvěřitelné neuvěřitelné u nás je úplně jasno a v dálce na z. a sz. už vidím efektní blýskavici. Byl jsem se teď podívat ven a opravdu nestačím se divit že z čista jasna se ženou takové bouřky to jsem už dlouho neviděl.:!!::!!::blesk::D

Zdá se že na radaru zase tak slabé nejsou, ale ženou se velmi rychle takže nestihne spadnout moc srážek, ale podívaná je to pěkná:D:D

ota
Avatar
2119
# 10.04.2017, 21:45

Fstorm
Radar vypadá hodně zajímavě. Tady na Přerovsku už skvělá blýskavice, od západu už přibývá i oblačnost a brzy by mohly být slyšet první hromy. Vypadá to dnes nečekaně dobře.

# 10.04.2017, 21:47

Je to super. Škoda , jen mohlo víc zapršet.
A ta studené fronta nemusela být tak masivní aby zítra bylo opět hezky.

106
# 10.04.2017, 22:00

ota to tedy vypadá nečekaně dobře a předpověď zněla oj. bouřky ha ha ha:blesk::blesk::D

106
# 10.04.2017, 22:09

Nějak v tom plavu to jsou teď předfrontální bouřky? Nebo frontální a co je potom na tom západě. No skutečnost je taková že za studenou frontou může na moravu ráno přijít ještě podružná SF více zde:http://infome...dd=1491731356

142
# 10.04.2017, 22:36

Olomouc celkem zklamání, blesky hlavně mezi oblaky, a stočilo se to spíše do hor, kde je vidět vyšší aktvita a slyšet vzdálený hrom.

106
# 10.04.2017, 22:46

Tak už to chcíplo obešlo nás to sz. Možná se to ještě zbrchá, nevadí stále venku sleduji blýskavici, ale už ne tak četnou:)

182
# 11.04.2017, 00:23

Víc to šlo na Tachovsko, ostatně jako vždy ... ale pár :blesk: jsem viděl. Hromů jsem slyšel více. Popršelo krátce, nás to jen lízlo.

Tak máme po ptákách. Inu, zase příště. :D

116
# 11.04.2017, 12:30

Bouřky se tentokrát nevyhnuly ani Brnu. Včera večer jsme dokonce zaznamenali první přímou bouřku letošní sezóny, když se bouřky na Vysočině spojily do linie, která došla až k nám. Ve 21:35 začalo hřmít, ve 22:10 se přidal i déšť a vše trvalo do 22:50, kdy jak přestalo pršet, tak ustaly elektrické a akustické projevy bouřky, protože se rozpadla. Viditelné byly jak CG, tak CC blesky, hromů mohlo být celkově okolo 25. Vítr během bouřky téměř nefoukal a napršelo 0,9 mm srážek (u nás byl déšť jen slabý až mírný, výjimečně středně silný, ale mám informace o tom, že jen zhruba 3 km od nás na sever přešla hned dvě červená jádra s odrazivostí přes 50 dBz a napršelo 5-10 mm). To byla veškerá akce včerejška, ale zajímavá noc tím rozhodně nekončila.

Po půlnoci nás nejprve přešly dvě mírné přeháňky, které přinesly 0,4 mm, respektive 0,7 mm srážek. Po 3. hodině SELČ se pak zcela nečekaně vyskytla další bouřka, tentokrát však jen okrajová. Spadlo pouze "pár kapek", takže úhrn zůstal pro tentokrát neměřitelný. Vidět byly nějaké ty záblesky a CC blesky, slyšet šlo okolo 5 hromů. Bouřka postupovala velice rychle k východu, takže se vše odehrálo mezi 3:15 a 3:45. Po této události se u nás už nic zajímavého neobjevilo.

Doplňuji ještě reporty obou bouřek: URL a URL

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.