Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Bouřky 28.8. a 29.8.2016

# 29.08.2016, 17:13

Tak na Praze 8 a v centru to bylo podle radaru více než na jížním okraji Prahy no.

# 29.08.2016, 19:41

Tak přeci jen aspoň něco Ostrava, sice jen mě to líže, ale na pohled je exkluzivní. Supr blesková podívaná, parádní hromy a hlavně jak se ze slunečna, kdy bylo skoro jasno, totálně zatáhlo a je obrovská tma a ten děsivej mrak, resp. jeho začátek, těsně nad moji hlavou :) Sice to je jen vzdáleně a padaj tam i kroupy asi, ale tak aspoň něco.

54
# 29.08.2016, 19:45

Ostrava Přivoz teď po bouřce s přivalovim deštěm a kroupami.

47
# 29.08.2016, 20:23

Tak tu bourku jsem chytl za Havirovem v horni suche v 19:50 ted se divam , ze tam byl na radaru bily stred. Chytlo me to v aute , myslel jsem , ze ridim ponorku. Banda odstavovala auta na parkoviste , jelo se 30tkou , neslo nic videt. Mega privalak s kroupama. Na silnici hafec vody. No maras.

# 29.08.2016, 20:35

Taky přidám něco ze včerejšího večera a noci v Karlovarském kraji, další bouřka přešla docela nečekaně i dnes odpoledne.:blesk:

Bouřové buňky nad Slavkovským lesem .22h
54
# 29.08.2016, 20:48

Hurec
Jo i v Ostravě byla bílá tma.

41
# 29.08.2016, 22:08

Zdravím, tak to jsem u nás ve Hřebči na Kladensku už hodně dlouho nezažil, aby nás zasáhlo v jednom dni tolik bouřek, celkem 4 dvě brzy ráno, ale pouze okrajové a další dvě odpoledne na obou byl silný až přívalový déšť a na té druhé i velmi silné hromy a blesky,

116
# 30.08.2016, 16:37

Brno to tentokrát nějak přeskočilo - bouřky byly v Čechách a na Vysočině a potom zase až na východě Moravy a ve Slezsku. Zde včera akorát asi hodinu slabě pršelo od 12 do 13 hodin a napršelo 0,9 mm srážek. Obávám se, že poslední bouřka letošního roku se zde vyskytla 21. srpna, navíc já byl tou dobou na Vysočině, takže jsem poslední bouřku zažil už 9. srpna... Bouřková sezóna ještě ke všemu začala až 20. května, takže je dost možné, že u nás v Brně letos trvala jen ty zmíněné 3 měsíce. Ale nějak moc si nestěžuji, tato rekordně krátká bouřková sezóna totiž byla po té z roku 2014 asi vůbec nejlepší (byť s velkou ztrátou), možná shodně s rokem 2010. Dokonce i letošní meteorologické léto skončilo v lehkém srážkovém nadprůměru, takže tu jsou důvody ke spokojenosti. :) :blesk: :prsi:

42
# 30.08.2016, 17:19

tom.f

Ty bouřky se tvořili v takovým train effectu. Myslím, že se tomu tak říká. U nás to bylo takový dost střídavý, takže nevím jestli se dá vlastně spočítat kolik těch bouřek v Praze bylo. Ale fakt je ten, že to byla vyjimečná situace docela, když se takhle tvoří přeháňky a bouřky v úzkém pásu opakovaně zasebou. Nebyly nikterak silné, ikdyž přívalový déšť se vykytl, někde možná i kroupy. Celkem napršelo cca mezi 15 až 20mm což je slušné a dobré vzhledem k tomu, že začínalo být už docela velké sucho. Zajímavé je taky to že v bouřkách nefoukal žádný vítr.

PS: Přikládám obrázek na kterém je dobře vidět ten pás výraznějších srážek přes Prahu, kde včera přešlo několik přeháňek a bouřek ve stejné trase.

Akumulace srážek za 24 hod. 30.8.2016 12:00 SELČ Zdroj: ČHMÚ (hydro.chmi.cz)
41
# 30.08.2016, 19:14

aura333
Zajímavé to bylo hodně stačilo pár km dále a nespadlo nic, u nás taky okolo 15-20mm, tak že máme aspoň na týden zalito:cool:, vítr moc nefoukal to je pravda u nás trochu zesílil na té druhé bouřce, ale ty hromy byly fakt velmi silné i blesky dalo by se říci že se jednalo u nás o nejsilnější bouřku co hromově a bleskově za letošek, některé údery byly hodně blízko, úplně byl cítit ozon

54
# 31.08.2016, 22:55

Ostrava
No to co prešlo přes Ostravsko byla dost možná supercela.

# 01.09.2016, 11:27

Mark
Taky jsem si říkal,když jsem viděl tu oblačnost.

54
# 01.09.2016, 11:56

Tomas1241980
Jo já to mám natočené krátkými videi a hodil jsem to na dvě fb skupiny s podobnou tematikou. Tam je vidět to jádro. A pak i při pohledu na radary to jádro bylo furt po celu dobu přechodu přes Moravskoslezský kraj tmavě červené a někde dokonce bílé. Takže nebyla to bouřka s krátkou životností a pak, že by zase slábla.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.