Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další ochlazení, hlavně v Čechách větrno a přeháňky, na horách sněhové

Diskuse o počasí Bouřky 5.8.2016

107
# 05.08.2016, 18:45

Tak to jsem zvědav co z toho bude, stále to jde naším směrem. Ta bouřka co se sem blíží nás asi těsně mine, ale uvidíme necháme se překvapit. Každopádně to vypadá skvěle pro východ ČR.

Slovenský srážkový radar 5.8.2016 18:05 SELČ Zdroj: SHMÚ (shmu.sk)
Zdroj: Blitzortung.org
270
# 05.08.2016, 21:14

Tak a výsledek na Vysočině na Třebíčsku neuvěřitelných 1-2mm a tak je to tady prosím pěkně pořád, vše jde opět na Moravu, přitom hned za hranicemi v Rakousku srážky ještě vydatné.

293
# 05.08.2016, 22:57

U nás dnes dalších 41 mm, už jsme tu z toho deště zoufalí, nejsou tři dny, aby nepršelo. Za poslední 3 týdny už přes 160 mm.

# 05.08.2016, 23:19

Tady v Českém brodě Teda taky nic moc, ochladilo se na 16 stupňů a spadlo jenom pár kapek, myslel jsem si, že alespoň něco naprsí:)

293
# 06.08.2016, 11:59

Yurri

Tak kdybych vynechal bouřky, tak z normálního deště spadlo taky tak 20 mm. Jenže se ty bouřky letos moc nevyhýbají, tak to tak vypadá. Kvůli lokálnosti srážek je pak v rámci republiky velký rozdíl.

116
# 06.08.2016, 15:14

I v Brně jsme včera zaznamenali bouřkový den.
V první části odpoledne jsem se pohyboval mimo jiné i v Bílovicích nad Svitavou, kde jsem kolem 15. hodiny potkal slabou přeháňku. Jundrovem prý neprošla, ale i kdyby se tak stalo, měřitelný úhrn srážek by přinesla minimální nebo spíše vůbec žádný.
V 16:30 jsem už sledoval počasí u nás a právě v té době začalo pršet. Déšť byl slabý až mírný a skončil v 17:40. Od 17:20 jej občas doprovodil i nějaký ten hrom, ale bouřková jádra byla spíše východně od nás, takže u nás se jednalo jen o okrajovou bouřku. Hřmít přestalo v 17:55. Zaznamenal jsem celkem 6 hromů a 1,1 mm srážek. Report zde: URL
V 18:20 začalo znovu pršet. Déšť měl opět přibližně stejnou intenzitu, pršet přestalo v 19:50. Opět až v době, kdy se vše chýlilo už dá se říct ke konci, začalo hřmít. Tentokrát hřmělo o něco častěji, slyšel jsem asi 15 hromů do doby, než přestalo hřmít, shodou okolností taktéž kolem 19:50. Co se deště týče, napršel rovný 1 mm srážek, takže bouřky byly téměř jako přes kopírák, i tuto beru za okrajovou. Report: URL
Potom ještě ve 20:10 opět začalo pršet, tentokrát už však bez bouřky. Déšť skončil ve 22:25 a jeho intenzita byla zase slabá až mírná, možná ke konci chvilku středně silná. Napršely 2,3 mm srážek, takže dohromady za včerejšek 4,4 mm. Sice to nějaké závratné číslo není, ale po srážkově nadprůměrném červenci, speciálně po jeho posledním dnu, kdy zde napršelo 28,8 mm srážek, máme nyní zalito docela slušně. I když, vždy je co zlepšovat. :) :prsi: :blesk:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.