Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Bouřky 23.7. až 29.7.2016

# 25.07.2016, 21:33

To zase bude debakl ČHMÚ opět bouřky místy. Ale má večer přecházet slabá studená fronta od SZ ne. :pozor:

ota
Avatar
2125
# 25.07.2016, 22:38

Co se dnes bouřek týče, střední Morava po včerejších silných přeháňkách zůstala beze srážek, ale na jihozápad od nás se dle radaru vyskytly docela intenzivní bouřky, takže se nedá úplně říct, že by byly předpovědi zcela mimo, jen prostě bouřek bylo o něco méně.

# 25.07.2016, 23:17

27.7 odpoledne a večer. By podle aktuálních dat mohlo něco zajímavého přijít , ale nebude to žádný extrém ;-)

# 26.07.2016, 07:27

:blesk:Zdravím, tak jsem zvědavěj co přinese dnešek. Bouřek bude určitě víc než včera. Tak uvidíme. Teď už tu máme 18,5 stupně a jasno.

# 26.07.2016, 07:53

Dneska budou bouřky opět velice lokální a především jih a západ. Zítra by to mohlo byt víc komplexní.

# 26.07.2016, 11:18

první bouřky na Z v Krušných horách doufám že to bude pohračovat dál.:blesk:

107
# 26.07.2016, 12:17

To snad není pravda pro Slovensko vydal ESTFEX 2 a už včera tam měli silné :blesk:. Jinak dnes situce skoro stejná jako včera jen je už těch bouřek víc a Aladin už taky těch srážek vidí víc:D

116
# 26.07.2016, 12:59

V Brně jsme včera na rozdíl od poměrně velké části území zklamání nezažili. Ovšem vše je relativní, u nás v Jundrově napršelo jen 0,1 mm srážek. Nicméně byly části města, kde byl zaznamenán jak přívalový déšť, tak kroupy. Ale pěkně popořadě.
Nejprve nás krátce před 15. hodinou těsně západně míjela silná přeháňka, ale u nás z ní nespadla ani kapka. Dle detekce blesků vyprodukovala jeden výboj, ovšem hrom jsem neslyšel a první bouřku dne tak zatím nezaznamenal.
To však už neplatilo v 15:05, kdy začalo hřmít ze severu z buňky od Kuřimi. Při vývoji oblaku byl viditelný pěkný pileus, ale to bylo asi tak nejzajímavější z této vzdálené bouřky. Šla totiž sice na nás, ovšem rozpadla se. Mezi těmi 15:05 a 15:40 jsem slyšel 6 hromů. Report zde: URL
O necelou hodinu později už hřmělo znova. Tentokrát z jiného jádra, které vzniklo východně od Brna jako silná až přívalová přeháňka, ale do bouřky se přetvořila až později. Slyšel jsem 5 hromů v čase 16:35 až 16:50, než bouřka opustila dosah mého místa pozorování. Takže druhá bouřka a druhá vzdálená. Report: URL
To hlavní ale přišlo až navečer. V 19:35 opět začalo hřmít, tentokrát ze severu až severovýchodu. Nešlo o jednobuněčnou bouřku jako v předchozích případech, ale o multicelu, takže potenciál k delší výdrži tu byl. A skutečně. Bouřka se nasunula až nad Brno, z některých jeho částí byl hlášen přívalový déšť a kroupy. Bouřka přinesla i shelf cloud. Já jsem viděl "pouze" nádherné blesky, a to jak typu CG, tak CC. Celkově jsem jich za bouřku spatřil asi 15. Některé výboje byly i docela blízké, tak 3-5 km daleko, takže hromy byly hlasité a dunivé. Bouřka s sebou sem do Jundrova přinesla i slabou přeháňku, pršelo ale jen 20 minut (20:10 až 20:30) a napršel naprosto minimální měřitelný úhrn - 0,1 mm srážek. Blesky a hromy jsem detekoval až do 21:40, kdy se bouřka jižně až jihovýchodně od nás rozpadla. Hromů mohlo být za celou dobu pozorování bouřky asi 40. Zde je report: URL
Takže i když jsme v Jundrově včera nezaznamenali přímou bouřku, s dvěma vzdálenými a jednou okrajovou jsem i tak spokojen. Je to poprvé, kdy se u nás či v naší blízkosti letos vyskytly hned 3 bouřky (i když 12. července byly dokonce 4). Bouřková sezóna se v červenci poměrně slušně rozjela a další bouřkové situace máme před sebou, tak snad něco v nejbližších dnech zase přijde. :) :blesk:

182
# 26.07.2016, 14:45

Pěkně nenápadně se nám to rozjíždí .... :blesk: slabší ale jsou, občas poprchává.

U Plzně a Rokycan je to koukám už i místama s ledem.

36
# 26.07.2016, 15:13

Stranik
jojo, je to dnes lepší než včera, ale jsou to slabší bouřky a hodně lokální...kolem nás se to točí jako by to sem ani nechtělo...:D Snad to bude pokracovat odpoledne a večer když bude narůstat CAPE...

# 26.07.2016, 15:21

já to věděl že ty bouřky co byli na Z se rozpadnou a budou z nich kovadliny a nepustějí jsem žádné nové bouřky.

182
# 26.07.2016, 16:36

Stočilo se to spíš na Plzeňsko (Klatovy). pěkně ale to řádí i nad Prahou co vidím dle radaru .... a čára až do Špindlu. :D

# 26.07.2016, 16:38

Ahoj, nyní je už asi hodinu v Praze (konkrétně na Střížkově) neskutečná bouřka, přívalový déšť a objevily se také kroupy a hrozné rány..taková bouře tady nebyla už několik let. Jeden blesk musel uhodit do našeho paneláku, byla cítit spálenina. Následovalo několik dalších přímých blesků.. úplný masakr. Myslím, že obecně v Praze už taková bouře nebyla léta..pořád to teď nepřestává..teď to zase někam prásklo.. užijte si pěkný bouřkový den! ;-);-)

16
# 26.07.2016, 17:12

Nad Prahou to válí slušně... dle radaru. No Plzeň propadák zase, od začátku července pouze rozpady nebo uhýbačky okolo. Že tomu už nemůžu věřit, že je to možný, sakra... bouřky jsou svině :-).

# 26.07.2016, 17:27

Ano, na severu Prahy to tu byl opravdu masakr! :blesk:

3722
# 26.07.2016, 17:38

Přesně, takto aktivní bleskově a srážkově vydatná bouřka v Praze dlouho nebyla, ale to jen díky minimálnímu pohybu. :blesk:

Praha Ďáblice za 80 minut 49,5 mm. :blesk:

# 26.07.2016, 18:09

takže na S Čech na Děčínsku opět nic tenhle měsíc je na nic co se týče bouřek.Vždit tu nebyla ani jedna bouřka zato květen červen to byli hody třeba i 3 bouřky za 1 den. celkově jich bylo určitě více než 20 nad námi:pozor:,ale tenhle měsíc nechápu:(

34
# 26.07.2016, 18:11

V Českých Budějovicích se nám to taky pěkně rozjelo :D

6
# 26.07.2016, 18:19

Tady taky nic JV od nás na Budějovice je veselo pomalu se to roztahuje směrem k nám ale myslím že mi nebudem Mít nic

55
# 26.07.2016, 18:24

Praha Karlín taky nádhera, přívalák skoro hodinu a šlupky neskutečné. Jak říkají kolegové, dlouho jsem takto vytrvalou kanonádu nezažil. :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.