Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Bouřky 5.7.2016

74
# 05.07.2016, 22:00

Tak dnešek zatím dobrý bouřkový den. Dneska už prošly 2 a 3 se blíží. Bohužel napršely jen 3 mm.

Příchod bouřky
Blesk nad vesnicí
106
# 05.07.2016, 23:02

samik no vy tam máte žně nás to všechno těsně míjí jaká škoda zapršet by chtělo. Po sobotních lijácích je tu zase sucho.:)

41
# 05.07.2016, 23:28

Tak na to, že dnes estofex vydal 2, tak prakticky nic nebylo, jen odpoledne slabá bouřka, jinak nic víc

106
# 06.07.2016, 00:01

Teď to pěkně schytali kolem Ostravy. Byl jsem venku se podívat na blýskavici a opravdu co sekundu záblesky, tam musí mít teda šou:D:D

# 06.07.2016, 00:24

Fstorm

Ano, kolem Ovy :( Sice tu bylo několik hromů a blýskavice s blesky snad každou třetí vteřinu, ale jinač z toho nic nebylo a jen pár kapek, že to už uschlo. Mimochodem je to už několikátá blýskavice během měsíce, co jsem zpozoroval. Hezká podívaná, kdy je v noci světlo, neboť ta blesk. aktivita je obrovská, ale to je tak vše. Pořád tu máme velké horko, a myslím, že v letošním roce patří Ostrava mezi místa, kdy je z celého dne nejtepleji právě tady na sev. Moravě než třeba v Čechách, což je hnus. Pořád předpovědi 24-28 na Východě kolem 30 a pořád to vypadá tak, že když tu už má být kolem 30ti, je přes 33 ...
Btw příští týden před asi velkým ochlazením 30-34, takže je jasné, kolik bude zas tady. Určo se to zase skončí velkými bouřkami a tady to zas skončí tak, že se jen zvedne vítr. Nicméně je to daleko a já si moc přeji, at nebude těch 30 vůbec, ale to mi asi nevyjde.

# 06.07.2016, 21:41

Estofex si asi popletl včera světové strany. 2 supen pro západní Čechy smích kde nebyla jediná bouřka ve východních čechách a na moravě kde nebyl žádný stupen tak tam bylo bouřek nejvíc.

142
# 06.07.2016, 23:00

Ostrava
Nejste jediní, kde je nejtepleji z celé ČR, předpovědi, že na JV Moravě je tepleji než jinde jsou opět na denním pořádku...a Bouřky se nám víceméně až na vyjimky vyhýbají... a ochlazení je taky formou větru

74
# 06.07.2016, 23:36

Tak ta 3 bouřka byla asi nejsilnější. Napršelo při ní 8mm. A dokonce padaly i kroupy o velikosti 5 až 10 mm. Takže shrnuto za včerejšek 3 bouřky. Dvě nás vzaly přímo a jedna nás minula asi o 2 km. Bleskově nebyly moc aktivní, do 60 blesku/hod. To až ta 4 která šla ale hodně jížně. To šli vidět jen blesky ta pak přišla k té Ostravě. Napršelo celkem 11 mm. Na srážky je letošek mnohem lepší než lonšek. A co se větru týče tak nejsilnější byl při první bouřce na studené frontě to nejsilnější nárazy dosahovaly 16m/s.

116
# 08.07.2016, 13:36

V Brně v úterý nic extrémně zajímavého, snad akorát blýskavice nad jihem od 22:45 do 23:15. Viděl jsem záblesky a i nějaké CC blesky, ale hromy jsem neslyšel (bouřka byla příliš daleko), takže bouřkový den nemáme. Frekvence blesků byla nejprve tak 4-6 do minuty, postupně slábla, až se kolem 23:15 bouřka úplně rozpadla. Report zde: URL

Přijde mi, že letos je těch bouřek sice hodně a často to jsou i supercely nebo silné singlecely/multicely, ale zasahují stále ta samá místa. V roce 2014 jsem to zažil osobně a ten pocit je parádní, takže vím, jak skvěle se teď musí cítit milovníci bouřek v Praze, v Příbrami, v Českém Krumlově a podobných městech... Naopak nebýt skvělého roku 2014, jsme na tom v Brně mizerně, protože roky 2013 a 2015 se naopak vyznačovaly smůlou a letošek je v tom zdárně napodobuje. Se 14 bouřkovými dny patříme letos k bouřkově nejchudším oblastem v republice. Ale letošek v Česku ukazuje, že ten potenciál tu je. Věřím, že se to jednou zase zlomí k lepšímu. :) :blesk:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.