Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Bouřky 2.7.2016

107
# 02.07.2016, 15:16

Jak to tak sleduji tak na brno se žene silná bouřka, ale na vysočině a ve východních čechách to taky pěkně roste. Pro nás bude asi určující co se teď tvoří v Rakousku. Fronta je asi co teď vstupuji do západních čech a to co se tvoří před ní jsou asi předfrontální bouřky. Myslím si že ESTOFEX mohl vydat i dvojku.:D

142
# 02.07.2016, 15:24

Fstorm
Taky doufám, že to, co se vyvíjí v Rakousku dorazí i na Hodonín a dále na Moravu... Sondáže z Vídně mají celkem pěkné parametry, tak uvidíme...

107
# 02.07.2016, 15:26

Když se dívám na předpověď aladina tak se asi přesně trefil. Doufám že už konečně pořádně zaprší a zabouří, teď to naznačuje. Před tím to nenaznačoval a taky to ani nepřišlo. Takže snad už konečně příjde pořádný slejvák a bouřka.:prsi::prsi::prsi::prsi::blesk::blesk::blesk:

67
# 02.07.2016, 15:47

Myslíte, že něco přijde nebo se utvoří na jihu Čech ??

# 02.07.2016, 16:22

No..na to..ze pres nas prosla cervena a v okoli dokonce bila..tak blesky skoro zadny. Zajimavy :D Pard.kraj

41
# 02.07.2016, 20:04

Dnes kupodivu, se bouřky Praze vyhnuly, čím by to mohlo být? U nás ve Hřebči na Kladensku to bylo docela silný, hlavně vítr nárazy cca 70-80km/h možná i více

107
# 02.07.2016, 20:38

Tak už to slábne i podle GFS CAPE, tak snad dorazí aspoň ten silný déšť. Bouřky všude kolerm dokola už i v okolí Ostravy se začínají tvořit. :blesk:, ale u nás stále nic. Další bouřky už vstupují z Rakouska na Slovensko. U nás to zase bude až na poslední chvíli, žádné předfrontální, ale možná frontální bouřky.

# 02.07.2016, 22:17

Z bouřek se nám pomalu , ale jistě stává vytrvalý déšť , jen jižní Morava je ještě nabytá :D

142
# 02.07.2016, 22:33

Biochemik
blýskavice to je celkem slušná no...

# 02.07.2016, 23:57

OSTRAVA
jižně a jihozápadně se trošičku blýská, před chvílí začalo pršet.
po shlédnutí na detektor blesků a srážek nevěřím vlastním očím, to co je nad Z a SZ Slovenskem a také nad V, stř. a J Moravou...
Dojde to k nám? Má to ten správný směr? Nerozpadne se to??? Asi budu mít bezesnou noc....

# 03.07.2016, 00:05

no čím blíž se to blíží, tím slábnou projevy (blesky...) ale déšť zesiluje...
proč to ostravsko ty bouřky nemá rádo.... nebo bouřky jej.....
nechápu....

# 03.07.2016, 00:22

Od západu to pomalu , ale jistě ustává uplně.

ota
Avatar
2125
# 03.07.2016, 09:44

Tak na střední Moravě sice vlastně žádná bouřka nebyla, bylo vidět jen pár blesků a slyšel jsem 3 hromy, všechny relativně dost vzdálené, přesto co se srážek týká, tak jsem nad míru spokojen.
Déšť dorazil kolem 22:30, ale byl relativně slabý a nic nenasvědčovalo tomu, že nás čekají nejsilnější srážky v roce. Jenže kolem 1 déšť zesílil na přívalovou intenzitu. Za 1 hodinu napršelo 27 mm. Celkově nakonec 42 mm. Takže tady je konečně pořádně zalito. Zajímavé na tom je, že letošní červenec je u nás nejvlhčí za poslední 4 roky už nyní a zároveň noční úhrn srážek překonal i srážky za celý letošní červen.

11
# 03.07.2016, 14:13

U nás za včerejší den napršelo jen zanedbatelné množství srážek a další dny nevypadají pro nás, co se týče srážek nijak dobře.

228
# 03.07.2016, 14:19

Marek52
jj byl to tu mazec konečně tu zapršelo na vsetínsku s pořadnu :blesk::blesk:

116
# 03.07.2016, 19:07

V Brně jsem se včerejškem nakonec spokojen.

Už to vypadalo, že vše dopadne starou známou fraškou, jak už to tu bylo zmiňováno v příspěvcích výše. První MCS se totiž vytvořila jen velmi těsně na sever od nás a v tu chvíli to bylo opravdu k vzteku. Co naplat, že hřmělo skoro hodinu (17:10 až 18:05), a to 2-3krát do minuty. Spadlo jen pár kapek z kovadliny a úhrn srážek tak zůstal neměřitelný. Už to tedy vypadalo, že zůstaneme u jedné okrajové bouřky (report: URL).

Nakonec se ale s námi příroda přece jen smilovala. Na jihozápad od nás se zformovala další MCS s postupem přímo na nás. Už v 18:20 začalo lehce pokapávat z kovadliny, to hlavní ale teprve mělo přijít. Asi o hodinu později jsem uslyšel první tiché hromy a jihozápad začal pořádně tmavnout. Přišel i shelf cloud, nárazy větru ale příliš silné nebyly. Vidět zato byly pěkné blesky, a to většinou čárová CGčka. Hřmělo i vícekrát do minuty. Slabý deštík, který trval v tu chvíli už hodinu a půl, se v 19:50 změnil na přívalový déšť. Během 5 minut napršely 4 mm srážek. V průběhu těchto 5 minut padaly i malé kroupy, ale nebylo jich mnoho. Údery blesků byly nejen v tu chvíli, ale i ještě asi hodinu potom velice blízké, několik výbojů se vešlo do distance jednoho kilometru od nás, nejbližší blesk to pravděpodobně napálil do kopce Holedná nebo Hobrtenky přímo nad Jundrovem (asi 800 metrů daleko). Kromě blesků se už ale situace uklidňovala, déšť slábl a ve 23:00 ustal. Za bouřku napršelo 7,3 mm srážek, z toho 4 mm za 5 minut nejsilnějšího deště. Hromy přestaly být slyšitelné okolo 22. hodiny, blýskavice z východních směrů ale trvala až do 23:15. Report: URL

Už ve 23:30 opět začalo pršet a s většími či menšími přestávkami pršelo až do půl desáté dopolední. Déšť byl v noci většinou mírný, chvílemi i středně silný, za světla pak už spíše slabý. Za tento déšť napršelo dalších 5,6 mm srážek, dohromady za tuto frontu tedy 12,9 mm. Mohlo to sice dopadnout lépe, ale na druhou stranu i hůře. Druhá včerejší bouřka byla zatím letos rozhodně nejsilnější a to se počítá. :) :prsi: :blesk:

107
# 03.07.2016, 22:20

No jo tak jsme se konečně dočkali i my na valašsku, sice nevím kolik přesně spadlo, ale huslenky a vodní dílo bystřička které je od nás na sever asi 4km prý přes 50mm:!!:.

Z radarových odhadů srážek za 24hod. jsem v mojí oblasti viděl srážkový úhrn asi 30mm, ale možná to bylo víc nemám srážkoměr každopádně zalilo pěkně, ale stále je to málo víc takových front.

Začátek této šňůry bouřek byl velmi zajímavý, kolem asi 21:00 jsme venku grilovali paráda bylo dusno na padnutí a začaly se na obloze shromažďovat temné mraky, které postupovaly z jihu a velice rychle mohutněly za asi 15min. už bylo nad námi pěkné černo a začaly se kzemi spouštět obrovské kapky mohly být velké jako 50ti koruna ale liják se nespustil až za námi na severu se z těch mračen začalo blýskat a hřmít slabé hromy co 3sekundy. Pak jsem zpozoroval děšťovou clonu a obrovský hukot asi dešťě nebo větru, asi po dalších 10min. se bouřka rozpadla a hukot ustal. Jednoduše řečeno vytvořila se nad námi přehaňka a za námi už z toho byla lokální bouřka. Pěkný výmrd, ale nevadí následující hodiny to plně nahradily a viděl jsem všechno přívalový déšť, blesky , blýskavici a proudy vody po cestě, které jsem letos ještě neviděl. Supr jsem zvědav kdy se zase takového něco přižene, doufám že ještě letos aspoň 5x:D:D:D

V dalších dnech to vypadá na něco málo v úterý a pak asi o víkendu, ale to je ještě daleko:)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.