Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplotně podprůměrně počasí pokračuje, v noci na zítřek hrozí častěji mráz

Diskuse o počasí Bouřky 31.5. a 1.6.2011

116
# 29.05.2011, 18:03

V úterý utne hezké počasí, které vydrželo dva dny, další studená fronta. Přinese přeháňky, místy i bouřky. Srážky by se měly vyskytovat spíše v Čechách, ve středu se fronta přesune i na Moravu a do Slezska, kam přijdou opět místní bouřky. V bouřkách by se po oba dny měly vyskytovat nebezpečné doprovodné jevy, jako jsou kroupy, přívalové srážky či nárazy větru. Jaký je na to váš názor? Zde jej můžete uveřejnit.

FGh
Avatar
13
# 29.05.2011, 21:13

Tentokrát budou bouřky jak v Čechách, tak i na Moravě (ve středu). Celkově to vypadá dobře, ale určitě nelze čekat nějaké extrémní bouřky. Spíše klasické.

Už by to chtělo nějakou rychlou studenou frontu - na ní jsou většinou nejhezčí bouřky (shelf cloud atd.).

536
# 29.05.2011, 21:21

Chtělo by to trvalejší deštík protože je příliž sucho což nenahrává třeba zemědělcům či lodním přepravcům.Tyto bouřky jsou pěkné na podívanou ale vláhy moc nepřinesou.Uvidíme- třeba na Medarda.Jinak ta fronta by se měla vlnit a tak bude postupovat jen zvolna k východu.Bude se jednat o podobnou situaci jaká byla ve čtvrtek a v pátek toho tohoto
týdne
.

72
# 30.05.2011, 07:31

kde se poděly opět naše příspěvky já jsem zde psal 2x a oba mi zmizely je to možné ? stejně tak Dandy který tu taky včera psal a nemá zde taky příspěvek !! Jinak bouřky podle aladina až ve středu spíše jinak uvidíme jak se to bude dál vyvíjet

# 30.05.2011, 09:05

jaroslavec
sucho jj?
mozna tk v Z čechach .u nas na vychodě čech pršelo s prestavkami 2dny spadlo pres 30mm.

818
# 30.05.2011, 11:30

jaroslavec
logitech
Lokálně je sucho poměrně pryč, ale spodní vody tedy bych řekl nic moc, stejně tak toky v ČR. To místní bouřky ani s prudkými lijáky nespraví, spíše naopak udělají paseku, ale pod zem se toho moc nedostane - pranemy trvale nezesílí. V okolí Prahy toho také moc nespadlo v pátek/sobotu.:)

117
# 30.05.2011, 15:53

Tentokrát bych věřil,že zítra budou silné bouře na vícech místech než ve čtvrtek!Jelikož jak dnes tak zítra budou teploty až do 30°C a to vedou prudkým bouřkám a ta fronta se nyní pěkně formuluje nad Evropou,třeba ve Francii předbouřkové jádra.

157
# 30.05.2011, 18:37

logitech
tady taky napršelo za 2 dny 35 mm a podle mého názoru těch pár mm sucho, které panuje od začátku roku kdy je každý měsíc srážkově podprůměrný nesparaví, loni když napršelo 40 mm za den tak hned byly povodně letos napršelo 35 mm a potoky se na jeden den zvedly max o 15 cm teď už opět rychle klesají půda na povrchu opět rychle vysychá a menší stoky také rychle vysychají a to zde za minulý týden s bouřkami napršelo 50 mm ... zdejším zemědělcům to ale asi nevadí ;-), a abych dodržel téma tak se přidávam k názoru, že by to chtělo silnější frontální bouřku :)

117
# 30.05.2011, 22:31

Ve Strakonicí sprchlo za čtvrtek a pátek 30mm,ale sobotu to nebylo pomalu znát.Jinak se vrátím zítřejší bouřkám,co jsem četl,ČHMU nebude dávat výstrahu tentokrát,jen kvůli tomu,že jedny modely říkají,že intezita srážek bude slabá(to většinou,spíš bejvává u nás)a další modely předpovídají silné bouřky-srážky.
Tentokrát budou silné,to říkám já.Podmínky na to budou velmi dobré!

167
# 31.05.2011, 10:25

doufám že dnes nejaká bouřka príde do plzně:blesk: :blesk:

# 31.05.2011, 10:41

Ano, Plzeň se dnes zřejmě dočká bouřek a to samé SZ. Bouřky budou přicházet od západu, takže to zasáhne západ, severozápad a možná i sever. :blesk: :blesk:

117
# 31.05.2011, 10:50

Tak teplota skoro ve 11h je kolem 22°C a v Německu jsou na některých místech pozorováni i slabší déšt.Řek bych do oběda to rozpadne a pak znovu začne na síle tvořit.

FGh
Avatar
13
# 31.05.2011, 10:58

Estofex ve své předpovědi zmiňuje i tornáda (výjimečně), ale na druhou stranu to tam mají často :)

# 31.05.2011, 11:02

FGh
Uvidíme no. Už teď se něco začíná tvořit u českých hranic, ale nebude to asi tak horké. To hlavní přijde kolem odpoledne, tak snad budou ty bouřky silné, ať mám co fotit. Jsem si speciálně připravil foťák na to. :) :blesk:

# 31.05.2011, 11:07

Pavell
To bude zase mazec. My jsme přímo pod Krušnými horami a les máme 15m od baráku. To zas bude něco. :!!:

117
# 31.05.2011, 12:02

Neřek bych,že to bude nejsilnější jen v Krušných horách,kdyby to byla fronta,tak větší pravděpodobností jo jako vždy,ale před studenou frontou se budou tvořit četné bouřky a ty by měli být dle silnější než ta samotná fronta!I když někdy to je závědající,jestli to je ta fronta,vytvořená bouřka před frontou nebo ještě nejlépe spojená.

157
# 31.05.2011, 13:03

první bouřky nečekaně na šumavě :)

117
# 31.05.2011, 13:07

Radim92
Vypadá to na silné bouře,tak doufám,jak to je většinou obvyklé,že se nerozpadnou a půjdou cestou dál.Směr Strakonice!

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.