Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V jihovýchodní polovině postupně srážky, zítra budou na východě i vydatnější

Diskuse o počasí Výběr meteostanice

7
# 02.03.2016, 19:09

Na své stránky jsem umístil porovnání přesností měření amatérské stanice WMR300 a nejbližší profi stanice v Ústí nad Orlicí. Třeba se to někomu bude hodit při rozhodování.
http://www.vl...8u.cz/?p=1017

1615
# 24.09.2017, 14:45

Můžu se zeptat, jak moc kvalitní je meteostanice Hyundai WSP 3080 R WIND? Uvažuji o její koupi.
Děkuji za odpověď.

# 21.11.2017, 07:56

Potřeboval bych pomoc. Mám WH1090, rok zkušební provoz bez problémů, potřebuju rady, jak se připojit
J. Marák, Zvonovice (Vyškov)

7
# 21.11.2017, 21:14

Jiří Marák
Stačí si stiahnut volne šíritelný program Cumulus a pripojit stanicu napríklad na wunderground.com, následne poslat odkaz na in-počasí a oni si už poradia čo a jak spravit a prepojit aby aj na ich stránke boli data ;-)

1615
# 07.04.2018, 23:28

Můžu se zeptat, máte někdo nějaké zkušenosti s meteostanicí Ventus 830? Uvažuji o její koupi. Budu moc rád za odpověď.

# 08.04.2018, 07:56

matyty
Já jsem si ji koupil v lednu a zatím spokojenost. Za tu cenu mně to přišlo jako nejlepší volba. Spárování s wi-fi a přenos dat funguje dobře a naměřené hodnoty odpovídají ostatním stanicím v okolí. Tři měsíce je ale podle mě na hodnocení příliš krátká doba, takže kvalitu z dlouhodobého hlediska nevím.

1615
# 08.04.2018, 08:37

Díky moc. A ty data se přenášejí na internet v jakých intervalech přibližně?

# 08.04.2018, 09:27

matyty
Asi po 5 minutách.

0
# 15.03.2019, 07:57

Zdarvím, nemá někdo zkušenost s touto meteostanicí? https://www.conrad.cz/digitalni-bezdratova-meteost... Na první pohled čidla vypadají stejně jako WS-1090. Jde mě hlavně o to, jak funguje anemometr v zimě, jestli nezamrzá. Chci ho dát na střechu, a nechce se mě k tomu potom v zimě lézt abych ho rozhýbal. Nebo mě poradí někdo s výběrem? Hledám už dost dlouhou dobu a nemůžu najít ideální řešení. Tato by mě vyhovovala (snad) ale zase se mě to zdá moc levné, aby to fungovalo bez problémů. Moje požadavky jsou oddělené senzory, možnost měřit solární osvit, připojení k PC, bezdrátová 868MHz vnitřní jednotka s pamětí , aby když dojde k výpadku dodávky elektřiny tak abych nepřišel o naměřené hodnoty. Pokud možno aby fungovala s Cumulusem nebo Weather displejem (což si u této od Conráda nejsem jistý). No a cena tak do 10000Kč. Davis Vantage pro2 by byla super ale ta cena je hrozná. Takže asi tak. Děkuji za názory

9
# 19.03.2019, 20:27

draza
Tak nevím jestli ti už někdo odpověděl, ale jinak si můžeš odpovědět na otázku sám. Je to velice jednoduché...Conrad, Tom..,NationGeo, WH__90-80, Viking, Garni etc. jsou jen různé značky, s různými cenami, ale se stejným komponentem. Stanice jsou, dalo by se říci, indetické (jen třeba mají něco navíc). Jinak jestli ti to trochu pomůže nebo uklidní, anemometr ti zamrzne klidně i na Davisu (vše co je mechanické může zamrznout). A kdybys chtěl ještě větší útěchu, tak jsem viděl několikrát zamrznout i ultrazvukový anemák (dokonce častěji než mechanický a to se jedná o zařízení za cca okolo 50tisíc)... Takže v klidu.

96
# 19.03.2019, 21:25

Filips
S těmi anemometry je to sice pravda. Jen by bylo dobré upřesnit. Mám srovnání Davis a WS2090. Zamrznutí obou stanic došlo v extrémních podmínkách kdyby snad zamrzla i menší větrná turbína s generátorem na výrobu EE. Stanice jsou nedaleko od sebe. WS2090 měla "výhodu" v podstatně silnějším větru nad hřebenem střechy.

9
# 19.03.2019, 21:33

ROFA
Však v pořádku. Neupřesnil jsem to jen z toho důvodu, že se mi nenabízela zrovna tato situace. Co jsem viděl, tak došlo k zamrznutí při běžných podmínkách (no tedy v zimě při cca -10 °C, ale ne na Davisu ale podstatně dražší stanici, na které došlo k zamrznutí i při teplotách lehce pod nulou a při nárazech větru do 20 m/s). Samozřejmě není pravidlo, že zařízení zamrzne, ale je to pravděpodobné, mě se to spíše stávalo u WH1080.

96
# 20.03.2019, 07:29

Filips
To zamrzání miskových anemometrů při teplotách pod -8°C je dost nepravděpodobné a já jsem ho tady do -20 °C nezaznamenal ani na levné meteostanici. Nejčastěji k zazmrznutí dochází při teplotách mezi 0 až -4°C, kdy vzduch může obsahovat relativně dost kapiček přechlazené vody. Jinak uvedený případ zazmrznutí obou anemometrů je v kombinaci s dlouhodobějším mrznoucím deštěm.

0
# 20.03.2019, 10:22

Děkuji za odpovědi. Takže zamrzání řešit nebudu. Ještě tedy otázka, jestli se mě to podaří rozchodit s Cumulusem. V podporovaných samozřejmě není. Pokud jsou ale komponenty stejné, mohlo by to jít. Nejspíš ale bude jiná konzole. Nebo i ta bude stejná (kompatibilní)?

9
# 20.03.2019, 20:15

ROFA
Jo je to tak jak píšeš, vždy šlo spíš o kombinaci se srážkami, ne že by teda anemák "zamrzl" kvůli mrazu, ale spíš to způsobily srážky (nebo obsah vody ve vzduchu). Mě se to snad stalo jen když anemák pokryla velká vrstva sněhu, jinak fungoval pořád. V tom zas byla výhoda oproti ultrazvuku, ale myslím si spíš, že tam to zamrzlo i z jiného důvodu, než že by to způsobilo výše popsané. To bysme museli mít vedle sebe v provozu více stanic a sledovat jak se v dan. úseku počasí budou chovat. Samozřejmě jako provozovatelé stanic víme i to, že když nenastane nějaká situace, tak nastane jiná :D. Viz kabeláže atp. V "draza" - v případě až se rozhodneš pro nějakou stanici a chtěl bys prodlužovat kabely, tak se podívej, z kolika žil ten kabel je, pak si zkontroluj, zda ti bylo prodloužení provedeno správně (občas je prodejce šikovný, že obrátí dráty do jiný pozice), a hlavně dobře zaizoluj. Kabely nemají rády vlhkost. Kdyby nás ještě něco napadlo, nějaký postřehy nebo ses chtěl zeptat, tak se zeptej.

0
# 21.03.2019, 08:20

Bude to moje první meteostanice, takže vůbec nevím co budu potřebovat a co mě čeká. Nechci žádné profi měření, ale zase aby to fungovalo pokud možno bez problémů. Dále po tom chci, aby se naměřené údaje dali ukládat do PC, které k tomu bude vyhrazené a bude běžet 24h denně nejlépe s Win, s Linuxem si nerozumím (což jak zjišťuji stále víc je chyba). Už server na Win používám k jinému účelu, tak bych to chtěl přidat do toho. No a chtěl bych na tom spustit webserver a naměřené údaje mít přístupné na svých stránkách. Našel jsem, že je dobrý ten Cumulus nebo Weather display (za peníze). Nevím jaké možnosti mají dodávené seftwáre k meteostanicím, ale podle toho co jsem četl, tak to jde posílat jen na Weather Underground a podoobné služby, kde se mě to nelíbý, už vzhledem a potom že je to samá reklama. Chci to prostě mít po svém. A ještě jeden požadavek od toho mám, aby v případě výpadku dodávky elektřiny, měla konzole stanice nějakou kapacitu na uložení naměřených dat. Server nemá UPS a zatím ji nechci kupovat. Protože když nejde elktřina, nejde ani net, takže když server nejde tak nevadí.

# 29.06.2022, 17:04

Ahoj, doufám že mi tu někdo poradí po 3 letech aktivity :!!:
Ráda bych si koupila nějakou meteostanici. Bydlím v paneláku v 5 patře.
Moje požadavky: cena do 1500, nechci čidlo na drátku ale chci, aby mi ukazovala i rychlost větru. Stačí úplně obyčejná, a fakt nechci se špagátem to si raději připlatím. Koukala jsem na ně, jenže v podstatě o tom nic nevím, tak se zeptám raději zde zkušenějších. Těším se na odpovědi. :love:

ota
Avatar
2129
# 01.07.2022, 16:45

Ahoj, nejlepší volba v téhle cenové kategorii jsou asi stanice, kde je všechno na jednom “stožáru”. 1500 je dost málo, ale do 2000 už to není problém. Špatná nebude třeba tato https://meteorologicke-stanice.heureka.cz/sencor-s... Je tam navíc i srážkoměr. Případně se dá ještě trochu připlatit a koupit si wifi model s odesíláním dat na internet. A nemusí to být jen Sencor, ale i GoGen nebo Garni, stejně se to všechno vyrábí v jedné továrně a jen se na to dá jiná značka.

# 01.07.2022, 22:45

ota
Děkuji za odpověď asi s tím počkám až bude domeček ;-) Pak koupím pořádnou :love:

P

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.