Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Ochlazení od 13.1.2018?

25
# 11.01.2018, 09:01

dawe
Ecák neukazuje nějaké teplo, od soboty do středy ukazuje v mé oblasti neustálý mráz, co bude dál to fakt nkdo neví... :D:snih::led:

77
# 11.01.2018, 09:02

Shark26
jen se směj,povíme si za týden....

25
# 11.01.2018, 09:06

dawe
hele uvidíme no, já si myslím že to ochlazení od soboty do středy alespoń u mě je už dost pravděpodobné, potom uvidíme :D

Přece nějaká zima musí přijít!! ;-)

10
# 11.01.2018, 09:22

Shark26
Nestačím se divit, že by nás po víkendu čekal příděl sněhu alespoň do hor. Ale jak už tady někdo psal, před vánoci to dlouhou dobu vypadalo taky úžasně a pak takový krach! Pevně věřím, že to tentokrát vyjde. V HK 17mm a bílý poprašek k tomu!!

22
# 11.01.2018, 10:45

Myslím že ta zima snad konečně přichází.... Jen ať to vydrží klidně do konce února ;-).

77
# 11.01.2018, 11:46

GFS dostává rozum:D

36
# 11.01.2018, 12:05

dawe
Za to Vy, a to se tu shodnem asi vsichni, ho NIKDY nedostanete...:D Ja tam nevidim nejakou teplejsi variantu...porad tam kresli pro pristi tyden, ze sem kolem utery 16.1. vlitne TN od SZ, denni teploty kolem 0 a nocni par stupnu pod a snehove prehanky...Samozrejme nikdo nerika, ze to tak bude, je jasne, ze se to jeste muze zmenit, ikdyz je to uz jen 5dni a to GFS dava pekne...jde spis o to, ze Vy proste musite pindat u vseho, prokoukl jsem Vas hned od zacatku co jste zac...vecne nespokojenej a negativni, at se deje, co se deje...Pro kazdyho z nas je to aspon posun k lepsimu (zimnimu) pocasi a ne nuda, hnus, blato, sychravo a 5-7 stupnu jako uz temer 2 tydny...Rysuje se lepsi pocasi a Vy stale pindate...je mi Vas lito...:)

# 11.01.2018, 12:37

Že by došlo na to co říkám celou dobu ? :!!::D
Druhá polovina ledna/konec ledna přijde zima. Otázka je na jak dlouho a jak intenzivní :)

77
# 11.01.2018, 13:20

Tomamir
to mi říká více lidí,že rozum už nikdy nedostanu a to jsem dokonce otcem:D Já si prostě nemůžu pomoci,zatím v modelech pro nejbližší období sníh a teploty slabě pod nulou v nížinách nevidím.Co tam modely kreslí čas od času tak 8 a více dní před událostí(hlavně když tam ukazují chlad a sníh)mě fakt nezajímá a nechává mě to chladným...

142
# 11.01.2018, 13:21

Tak ke konci výhledu, kam sahá GFS, jezdím na hory a vždy je zima :D takže letos to musí vyjít také :D Každopádně se na to kouká hezky, to se snad shodneme, ale vetší váhu je potřeba tomu začít dávat až v dalším týdnu...Ale jak je dobrým zvykem v tomhle foru, je tu dětský píseček :D ale tak pánové, je mi Vás líto, když žijete pořád jen plní negativismu - máte vůbec radost ze života? :)

Každopádně mě se kouká na ten model krásně, vidím nezvyklé barvičky a mám radost, že na ně GFS nad Evropou nezapomněl, ale jak jsem psal výše, koukat se na to dá, váhu tomu začít brát nejdřív příští týden...

36
# 11.01.2018, 14:49

dawe
igor127
Asi takhle, kdo trosku zna a ma zkusenosti s GFS tak vi, ze je skvelej, ALE nesmi se mu verit moc daleko...do 5dni je doba, kterou umi velmi dobre predpovedet co se tyce charakteru pocasi...7+ dni je totalni nesmysl tomu nejak verit, to se s dalsimi vystupy temer vzdy meni...ALE, jak uz jsem psal chlapi, to ochlazeni je tam malovano za 5dni, takze bych si troufl rict, ze pokud zitra odpoledne bude kreslit to same, tak je to temer jiste, ze to prijde...otazkou pak bude, jak trefne poznamenal Biochemik, jak silne to bude a na jak dlouho to bude...to jsou otazky, na ktere nyni proste nezname odpoved...hlavne, ze je tu aspon nejaka sance na zimni pocasi...:snih:;-)

10
# 11.01.2018, 17:07

Tomamir
V Severní Americe se už opět formuje "blizard story". Tak jestli se jim tam předpovědi návratu arktické zimy vyplní, může to pro nás znamenat zastavení TN na SZ a po krátkém ochlazení(to už snad je jistý:))znovu oteplení od JZ, čili zima by zůstala jen v Anglii:).

79
# 11.01.2018, 17:11

Ono to nefunguje úplně 100% a teď je zrovna nejchladnější část roku + konečně trochu mrzne i v Rusku, takže by to snad nemuselo být takové jako na přelomu roku.

77
# 11.01.2018, 17:44

a GFS opět teplejší,nene tohle nám zimu do nížin fakt nepřinese!

142
# 11.01.2018, 17:49

Tomamir
Hele a co jste tím chtěl říct...Já vím, kdy můžu danému modelu začít přikládat váhu, a to také píši ve svém komentáři. Poučujte někoho jiného prosím :) Též pozoruji, že ukazuje ochlazení už delší dobu a začít brát do úvahy jej začnu až příští týden...teď je o ještě daleko vzhledem k faktu, co ukazuje...Navíc pro nížiny jižní Moravy zatím nějaké mrazové terno v tom vašem 5 denním výhledu neukazuje - takže, poučení vám nevyšlo :D Ale jo, pozitivní je, že se ochladí a v noci trochu bude mrznout

# 11.01.2018, 17:59

Je to zajímavé,přidali teplo do Evropy a do Ameriky naopak zimu.Dokud bude v Americe taková zima,tak tady bude teplo.

36
# 11.01.2018, 18:11

dawe
Koukame na stejny modely:!!::D? Vy jste ztraceny pripad...:D

igor127
Ale neee, to nebylo zadne poucovani, jen mi prislo divny, ze pokud se da GFS modelu verit na 5dni a ochlazeni ma dorazit v utery, tak proc mu zacnete verit az v pondeli? (pisete ze ochlazeni zacnete brat vazne az pristi tyden)...:D Me ted zajima jen to, jestli to ochlazeni vubec prijde a to se uz s velkou pravdepodobnosti dozvime zitra...od zitra, pokud to tam bude kreslit nadale, tomu zacnu vazne verit...;-) Jestli se tu ta TN usadi a nebo jen proleti, kolik nam prinese snehu, to nam opravdu naznaci az pristi tyden...;-)

142
# 11.01.2018, 18:57

Tomamir
Začnu, já tam totiž na některý den z příštího týdne viděl i teplejší varianty...a nějaké velké ochlazení to ukazovalo až od víkendu, navíc ted to něco ukazuje a už se začíná i pochybovat jestli to vůbec bude... Jako dívá se na to krásně a doufám, že to vyjde...

36
# 11.01.2018, 19:43

igor127
Maluje to tam krasne...kez by to vyslo...:snih:;-)

10
# 11.01.2018, 19:50

Tomamir
Vůbec nejlepší by bylo, kdyby TV prolítla z Ruska přes nás k západu a pak teprve po její přední straně přišla TN od SZ. To už bych chtěl ale moc :) Snad alespoň ty stávající modely zůstanou stejné i zítra.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.