Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplotně podprůměrně počasí pokračuje, v noci na zítřek hrozí častěji mráz

Diskuse o počasí Nadprůměrný prosinec 2017?

# 12.12.2017, 15:13

Podle dlouhodobého výhledu se modely již delší dobu shodují na nadprůměrných teplotách až do konce prosince. Jak překvapivé že? :D Tohle jsme nečekali snad nikdo z nás :D Zde můžete diskutovat jak moc bude nadprůměrný.

# 12.12.2017, 16:05

zimník.
A to jste jako vzal kde? Já tam tedy nic takového nevidím. některé modely se shodují na inverzi okolo vánoc (tím pádem by vyšel můj tip, že bude na vánoce inverze:D), takže by teploty byly spíše podprůměrné. Zatím to na žádný vytrvalý jihozápad nevypadá, a když už, tak pouze na den, dva a po něm ochlazení. Jen aby nakonec prosinec neskončil podprůměrně...:)

22
# 12.12.2017, 16:37

Nadprůměrný???? Sranda ne:D

# 12.12.2017, 18:00

Kde jsem to vzal pánové? V modelech. Jste moc naivní. Podívejte se do těch modelů pořádně a sundejte si růžové brýle. Nebo se stačí zatím podívat z okna ;-)

77
# 12.12.2017, 18:06

pro východ co modely ukazují to je přímo katastrofa,srážky žádné do konce roku a teplo,hnus!

# 12.12.2017, 18:22

dawe
Přesně. Někteří zdejší používají in-počasí jako Ježíška :D +2 +3 stupně nejsou u mě zimní teploty na prosinec ale nadprůměr.

25
# 12.12.2017, 18:28

dawe
zimník.
Vy jste dvojice, upřímně, nechápu Vás! :(
Denní teploty slabě nad nulou jsou pro polovinu prosince průměrné!! V pondělí a v úterý bude na velké většině míst možnost celodenního mrazu, což jsou rozhodně mírně podprůměrné teploty pro toto období :D
Takže nevím, jak víte, že prosinec je a bude dost nadprůměrný(tyto teploty, které jsou tento týden, ale jsou nadprůměrné, to ano, to nezapírejme!)

A dost modelů kreslí o Vánocích inverzi, což by znamenalo pro nížiny teploty okolo nuly!! :D:D A srážek nebude nijak podprůměrně, jak píše dawe, ale tak nějak průměrně či slabě nadprůměrně :D Myslím, že zatím zima není úplně špatná, a navíc zima ještě nezačala :):snih:(začne až za 10 dní)


# 12.12.2017, 18:33

Jestli jste tady někteří tak zblblí už, že si myslí, že když se z +8 ochladí na +2 a považujete to za normální zimní teploty, tak si prostudujte jak mají vypadat 4 roční období ve střední Evropě.

# 12.12.2017, 18:40

Shark26
To si děláte srandu že zima podle vás zatím není vůbec špatná :D žádná zima ještě nezačala. Do konce roku to bude kolem 2 až 5 stupňů v nížinách tak nějak konstantně, od středních poloh sem tam něco napadne, ale moc dlouho to tam taky nevydrží. Na horách sníh bude. Uvidíme jak začne leden.

0
# 12.12.2017, 18:42

zimník.
Ano kdyz je pres den +2 a pres noc -2 tak to povazuji za normalni teploty v polovine prosince a to ze jsou teplotni vykyvy je v prosinci take normalni. A nemuzes hodnotit zimu kdyz je teprve pulka prosince. Chapu ze hodnotis pocasi asi jen ve sve oblasti, ale to by jsi mel v pripevku napsat aby pak nevznikali takoveto neobjektivni diskuze.

25
# 12.12.2017, 18:47

sonik
Ano, souhlasím s Vámi a vůbec nesouhlasím s názory zimníka!!

zimník.
Jak píše sonik, nejspíše hodnotíš zimu jen ve své oblasti, městě. Teploty denní mírně nad nulou a mírně pod nulou v noci jsou zcela průměrné pro prosinec, to si zapamatujte!!

# 12.12.2017, 19:20

Prosinec je v ČR zatím teplotně průměrný: http://models..._t2m_anom.png - statistika hovoří jasně. Teplotně nadprůměrná je východní Evropa a naopak podprůměrná západní Evropa.

Jaké jsou v tomto období obvyklé teploty lze sledovat i v našem archivu na sloupcových grafech:

# 12.12.2017, 19:24

Shark26
koukni se na modely,východ úplně beze srážek kam až oko dohlédne!

# 12.12.2017, 20:26

sonik
Mám napsanou svoji oblast. Stačí přesunout oči níže ;-)

25
# 12.12.2017, 21:01

zimník.
Ale on myslel, že to máš napsat v příspěvku (jakože v komentáři), chápeš ?? :)

# 12.12.2017, 21:59

Já očekávám teplo nebo inverzi jako vždy...

271
# 12.12.2017, 22:00

Zatím každý víkend adventu prožívám se sněhem, sice na různých místech republiky, ale vše pod 500mnm, a jestli vyjde ta nadílka napřes víkend, tak to bude dokonalé. Tady ve Frant. lázních včera i dnes max. +3,nějaké teplo ani náhodou.

0
# 12.12.2017, 22:26

zimník.
To vim, ja myslel v komentu jelikoz pak neni zretelne jestli myslis situaci v cele CR nebo v miste tveho pozorovani.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.