Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Návrat chladnějšího počasí od 26.11.2017

# 25.11.2017, 13:19

radek4545
Na Šumavě napadne, toho bych se neobával. Ze začátku tam ale bude pršet, na sněžení to přejde až ke konci.

6
# 25.11.2017, 15:25

Na snow forecast je ve středu vidět přecházející níže přes Slovensko, na jihu a ve středním Slovensku to vypadá na úhrny kolem 20 cm.
V ČR nic, popráší jen hory, žádný frontální systém se nechystá. Na většině území tak budou sladké holomrazy. Tzn to nejhorší co být může.

33
# 25.11.2017, 15:27

Bože.
Úroveň zdejšího fóra tu velice upadá, dříve jsem se i těšil až zavítám sem na stránku a něco si od meteoamatérů zajímavého přečtu.
Admini by se tady do toho měli pustit, než tu většina diskutérů co jsou na úrovni přestanou chodit a psát příspěvky.
Co se zimy týče. Já sem realista a řídím se modely (různými) sleduji jich 6 a víc a přehled si docela dokáži udělat, z pohledu modelů zima příští týden bude, ne nějak teplotně podprůměrně význačná, ale na první sníh v nížinách to stačit bude. Shodují se na tom vesměs všechny(známější a spolehlivější) modely, což je celkem neobvyklé. A zimu si tam udržují až do konce výhledů.
Takže asi tak.
Zatím zdarec.

# 25.11.2017, 15:49

dramyku
Většina lidí tu jen pláče že mají 8,10,atd... stupňů a že nic u nich nebude, prosím sledujte modely a neremcejte nesmysly, v nížinách už bude muset napadnout, protože to je poprvé, co vidím že v mojí poloze bude až -4 a přes den max 2 stupně, vím nebude to žádný zázrak, ale dočkejme času a až k vám něco dorazí tak se rozepište, nulová izoterna u nás by měla být podle modelů pohádka, tak snad mají pravdu, jak ventusky, tak windy, a jiné známé modely hlásí ochlazení, a čím víc modelů je tím jista, tím líp se dá určit zda se bude něco konat.

157
# 25.11.2017, 17:06

radek4545: na Šumavě je v 17 hod. nad 1000m 1°C a sněží, takže tvrdit že je 8 a nic nenapadne nebylo zrovna prozíravé... Do rána tam bude pěkně bílo.

36
# 25.11.2017, 17:14

Uz jsem to pred nekolika dny avizoval, ikdyz se slovickem "mozna", protoze to bylo jeste daleko, ale modely uz hodne dni kresli +- to same, takze dnes uz muzeme rici, ze je temer jiste, ze to ochlazeni vydrzi i pristi tyden...teploty opravdu budou lehce nad nulou a v noci lehce pod nulou (bude se lisit dle lokality, u nas ten zacatek pristiho tydne vypada na 2 stupne pres den a -1/-2 pres noc, postupne i mene). Jedine, co ale stale neni jiste, je mnozstvi snehu, ktery napadne...v tomto se modely stale den co den lisi, jednou tam jsou privaly, po druhy skoro nic, na nejaky realny odhady si budem muset jeste pockat...

# 25.11.2017, 17:32

Podle me bude kolem 0 a sněhové přeháňky. Možná někde budou do rána pocukrovaný skla na autech a to bude vše. A jestli tohle "ochlazení" bude trvat tak do 15.12 cca, tak zákonitě tu na Vánoce máme JZ expres jak vyšitej.

# 25.11.2017, 18:08

zimník.
Okolo 10 prosince se má rozpadnout Vortex. Uvidíme, kam ten studenej vzduch pošle. GFS tam hlavně rýsuje silnou výši nad JZ Ruskem. To by pro nás moc dobré nebylo, protože by blokovala cyklony z Atlantiku a ty by sem poté posílaly teplej vzduch od jihu. Ale jak to je daleko, 2 týdny, takže zatím to je nepodstatné. Kdyby to ale tak vyšlo, tak byste s tím JZ expresem měl asi pravdu.

# 25.11.2017, 18:16

Frantis95
Uvidíme jak to dopadne. Do 10 prosince bude ještě 60 výstupů. Snad se ta potvora nerozpadne.

# 25.11.2017, 19:14

zimník.
Vortex se rozpadne alespoň jednou každou zimu, málokdy zůstane po celou zimu vcelku. Když se rozpadne, tak na jednu stranu pošle ledový vzduch, na druhou stranu mimořádně teplý vzduch. Vypadá to, že ten ledový vzduch opět vpadne do Kanady, stejně jako při rozpadech v letech 2013/14 a 2014/15. K nám to bude proudit z Atlantiku.

# 25.11.2017, 19:16

Kde mate tu zimu? Tady je porad 6st :D a co je to Vortex?

# 25.11.2017, 19:24

John Deere
Polární vír. Můžeš ho sledovat např. na výstupech modelu GFS v 10 hPa.

2
# 25.11.2017, 19:36

Jak je vidět nikdo tady ochlazení nevěří,ale ja tomu věřím a myslím že bude hodně :snih::snih::led:

25
# 25.11.2017, 21:25

Drtivá většina modelů kreslí pro konec příštího týdne denní teploty kolem nuly nebo slabě pod ní. Noční teploty při vyjasnění až -11 stupňů!;-)
Vypadá to, že by mohlo být i dost srážek, tak uvidíme :D :snih::led:
Myslím, že by to mohlo vyjít. :)

Napište svůj názor, ale prosím aby zde nebyly nepodložené bláboly, různé kecy atd. :)

182
# 25.11.2017, 23:08

Tak ... právě mi zapípala "výstraha na mráz" na auto-teploměru kterej tu mám namontovanej. Konec čidla mi končí za sat parabolou. (aby to bylo od stěny co nejdál)

To zas bude bouraček ... No zejtra uvidíme ve zprávách.

86
# 25.11.2017, 23:10

Téma začíná ztrácet smysl a obsahuje jen dohady nad tím, kdo si přeje jakou zimu. O tom tahle diskuse není. Prosím o dodržování pravidel diskuse.

Na výhledy na celou zimu je tu navíc téma: Jaká bude zima 2017/2018.

K očekávanému ochlazení - nemyslím si, že nás čekají podprůměrné teploty. Zítra se očekává 1 °C až 5 °C. Když se podívám tady do archivu, tak je to na konci listopadu normální teplota: archiv - běžně se dle grafů v Praze na konci listopadu denní maxima pohybují u 5 °C. Chladnější vzduch se k nám dle GFS dostane až v závěru příštího týdne.

# 25.11.2017, 23:13

Shark26
Podprůměrné teploty? Dnešní ochlazení je spíše jen návrat k normálu. Podprůměrné to začne být až od středy. Do kdy se zatím neví, ale tak týden by to mohlo vydržet. Se srážkami to moc dobře nevypadá, na to že se budeme nacházet v okolí jádra TN.

Stranik
Kolik je u vás stupňů celsia?

FGh
Avatar
13
# 25.11.2017, 23:16

Někde se navíc vůbec neochladí - v takovém Telči už je několik dní kolem 2-4 °C kvůli inverzi. Tam se spíše oteplí http://www.in...?stanice=telc :)

Změna proudění to ovšem je - příliv teplého vzduch vystřídá chladný, tak může alespoň sněžit.

6
# 25.11.2017, 23:24

Zajímá mě kam toto téma zmizelo, nemám ho ve výběru aktivních témat, musel jsem ho dohledat ručně, není to chyba?

Nevim co tu furt remcáte, ochlazení potvrdili už úplně všichni, teď bych se spíše zaměřil na srážky, ve kterých je dost zmatek.

182
# 25.11.2017, 23:43

Frantis95

Teplota klesá ... Nyní je těsně pod nulou.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.