Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí Návrat chladnějšího počasí od 26.11.2017

36
# 24.11.2017, 12:15

zimník.
Jste pesimista a co tu jedete mi taky docela vadi...Vsichni moc dobre vime, ze to co tam ted ukazuje GFS za tyden, nemusi vyjit (jiste je jen to ochlazeni o vikendu, nic vic), jen o tom diskutujem, od toho tady jsme, NIKDO nevi jak presne bude za tyden a prave proto pisem "vypada to ze..." apod. Podle noveho modelu to na snih zas vypada...Takze vy nas krituzujete jak MY tu verime kazdymu modelu a jakmile tam skoci vystup bez snehu, hned mu uverite a kerujete do nas? To je trosku na hlavu ne? Vzdyt se to prece porad muze zmenit, tak co to jedete? Nebo pro vas plati jen ty pesimisticke vystupy, at tu kazdyho muzete kritizovat? Dalsi jsou ty teploty...Vzdyt ani teploty nemuzete ted vedet jaky budou za tyden, co kdyz prave budou kolem 1-2 stupnu...Co jste to za cloveka...Muze napadnout 10-15cm a byt kolem 0 a nebo nenapadne nic a bude vasich 3+...porad je to otevreny proboha...BAN bych vam dal zfleku za tohle...
Ostatni diskuteri, lepsi bude ho totalne ignorovat, neodpovidat mu, jako by tu nebyl...diskutujem spolu...;-)
Ten pristi tyden se rysuje velmi pekne...zacina byt docela pravdepodobne, ze to ochlazeni vydrzi i v prubehu pristiho tydne...ale na nejaky realnejsi odhady stazek si budem muset jeste pockat...:snih:;-)

22
# 24.11.2017, 12:35

Já věřím že se ochladí a konečně i napadne pár cm sněhu.... Za měsíc tu máme Štědrý den:led:

# 24.11.2017, 14:17

zimník

My sem píšeme, že se to bude ještě měnit, že to co je za týden je nejasné a vy nás za to ještě budete kritizovat? No to snad ne. Je také patrné, že se váš názor odvíjí od jenoho aktuálního výstupu. Jakmile je jeden výstup teplejší, hned nás začnete kririzovat že zde slibujeme hory doly a ještě tvrdíte, že se v tom vyznáte. Příště se zamyslete nad tím, co píšete. Tomamir to shrnul dostatečně.

25
# 24.11.2017, 14:22

Měnit se to bude ještě asi dost, ale teď to vypadá zajímavě, i ČHMÚ ukazuje příští týden od pátka teploty denní slabě pod nulou, noční až k -7 stupňům:)

# 24.11.2017, 17:03

Zimák007
Jak víte že letošní zima bude bohatá na sníh mráz? Můžete sem prosím dát zdroj ze kterého čerpáte a který tohle potvrzuje?

# 24.11.2017, 17:38

Brňaček
Můžete mně říct co kritizuji ve výše zmíněném příspěvku? Jen se slušně ptám, jak pan diskutér tvrdí že zima bude bohatá na sníh a mráz, tak jsem se jen zeptal, z jakého zdroje tohle zjistil. Jestli jste chodil do školy, tak musíte snad rozeznat, že to je jen otázka a né kritika. Zkuste se nepřidávat k davu co mě tady kritizují, to je hodně snadné, ale zkuste pochopit na co jsem se pana zimáka007 ptal.

25
# 24.11.2017, 17:38

zimník.
Bude asi nejlepší, když jsem asi moc toho nebudete psát..:):):)( nemyslím to zle :)), já a to asi nejsem jediný, tohle nechci pořád číst,:) byl to jeho názor. Ještě odpověď na vaši otázku: píše to tam, čerpá z německých a švýcarských předpověďí, což není špatný zdroj! ;-)

# 24.11.2017, 23:38

Tak uvidíme na co ta zima bude bohatá - jestli sníh nebo bláto... :) Začátek prosince vidím spíše na to druhé...:)

2
# 25.11.2017, 00:25

Blatomil na začátku prosince to vypadá na sníh

182
# 25.11.2017, 00:40

Budou Vánoce beztak na blátě nebo holomrazech ... uvidíte. ;-):D:D:D

2
# 25.11.2017, 00:49

Vánoce jednoznačně na blátě to bez diskuse

# 25.11.2017, 01:06

Jak vidím rozjela se tu debata o pesimistech, myslel jsem si že se tu najde aspoň 1 optimista a bude povzbuzovat že prostě něco bude, a navíc modely se na mojí vesnici obvykle strefí, minule byl problem toho že prvně pršelo, vše bylo totálně mokré, a nemělo se to šanci udržet, a ani teplota nad nulou tomu neprospívá, a teď když má přijít další ještě větší ochlazení, všichni jsou jak stáda oveček a co napíše první, napíše i druhý... Tohle je diskuze fakt k ničemu.

272
# 25.11.2017, 07:51

Lukaskicz: Klídek, př. týden bude srážkově o ničem, sníh se bude týkat spíše linie Rakousko-Slovensko, ochlazení pro nás taky nic, z maxim +3 přejdeme na +1 nebo 0 = nic co by stálo za řeč, v noci už je to s mrazem načase.

Pro ostatní pište názory k tématu, ne k diskutérům, nejsme na seznamce. Ať napíše, že bude metr sněhu na Vánoce, když neuvede zdroj, či podrobnosti, tak je to jen štěk a až mu to po 10té nevyjde, tak snad pochopí svoji zbytečnou přítomnost, zbytek je na moderátorovi, touha se za každou cenu projevit, je přeci výsada puberťáků.

# 25.11.2017, 08:10

Yurri
Uvidíme. Kolem toho 30.11 by to měla být podle aktuálních odhadů TN z jihu a měla by jít hlavně přes Slovensko a nás by měla více či méně líznout na východě, ovšem u TN se neví ani 3 hodiny dopředu kudy přesně prolítne, takže je z toho kolikrát velký překvápko, jak v nečekaném sněžení, či žádného sněžení.

# 25.11.2017, 12:10

Tak uvidíme, vypadá to dost dobře :)

# 25.11.2017, 12:18

Pro všechny pesimisty co jste psali jak nic nebude nová předpověd ČHMÚ vám to dot vyvrátilo. Od úterý odpoledne má až do neděle sněžit a každý den se ochlazovat už ve čtvrtek má být na den -1 až 3°C další dny -3 až 1 a na noc -2 až -7 při sněhové pokrývce -11 :!!::snih:

# 25.11.2017, 12:31

schindl01
Ano. CHMU se řídí podle modelu GFS. V půlnočním výstupu to tak vypadalo že budou takové teploty. Nový výstup GFS už vámi avizované teploty zmírnil na hodnoty kolem 0 nebo slabě nad 0 přes den. Ale nezoufám. Nic není ještě hotové. Ale většinou je tendence teploty postupně zvyšovat, že z citelného ochlazení je nakonec prd. :prsi:

# 25.11.2017, 12:39

Tak studený vzduch už dorazil na SZ teď se to na klínovci změnilo v husté sněžení

# 25.11.2017, 12:43

Tam napadne :) ale u nás na Jihu Čech určitě ne . Šumava má přes 8 stupnů tam nebude určitě .

# 25.11.2017, 13:05

radek4545
A z čeho vycházíte? Máte něco podle čeho se řídíte? Nebo jen mluvíte do vzduchu? Z toho že je 8 stupňů, se nedá vyvodit že nic nebude...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.