Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2017/2018

# 17.12.2017, 14:27

dawe
většina zdejších bydlí totiž v půl kilometru tak machrují a nevěří že někde to stojí za vyližprdel, není sníh, nemrzne a je jaro. Píšu to sem už po stopadesáté, v čechách je zima a od středních poloh hezká, na východě není nic a ni v Beskydech. Marně přemýšlím kam mám jet s dcerou za sněhem o svátcích, ale tady na východě není nic ani ve vyšších polohách. Musel bych jet někam do Krkonoš. Vždyť jim už tam sněží a tvoří se pokrývka aji v Mostě který je 230.m,n,m :D To se jim to potom žgryndá.

# 17.12.2017, 14:33

zimník.
Nejsi sám v Jižních Čechách taky nic není pár krát poprašet a to vše ... sníh tu je až kolem 700 m ... nezbívá než čekat

# 17.12.2017, 14:37

zimník.
Morava je na tom se sněhem hůř, protože jde málo níží od jihu. Jakmile to jde od Z nebo SZ, tak se to při přechodu přes Čechy vysněží a na Moravě padají jen zbytky.

142
# 17.12.2017, 14:41

zimník.
Zkuste Jeseníky, tam je sněhu dost. Jinak mám na Vás otázku, mohu? :) meteostanice na Kraví hoře, co je přibližně stejná nadmořská výška jako Bohunice, ukazuje jeden fakt a to, že v posledních dnech každé ráno bylo pod nulou za prosince, až snad na pár dnů. Přes den, kromě začátku týdne, kdy fénovalo, byly teploty do max. 5. Podíváme - li se na průměrné teploty pro prosince, celkem dobře to odpovídá. To je tedy Jaro? opravdu u vás začíná bujet vegetace, kvést stromy, zelenat se listí? opravdu je u Vás pořád jarních 10 a víc stupňů? A zopakujte si zeměpis, Most nejsou Krkonoše. Je začátek zimy, ta astronomická ještě ani nezačala a ono už je vlastně Jaro. Jo a mimochodem, našel jsem zde záznamy od člověka, který bydlí v Brně, píše zde nejobjektivnější příspěvky z města, v lednu 2017 psal a vychvaloval zimu, kolik je sněhu v Brně a to nemůžete popřít, i když se to snažíte, že u vás minulou zimu sníh nebyl, když se v podstatě dost dlouhou dobu držel. A mohu si dovolit tohle tvrdit všechno, protože bydlím kousek a dokonce v daleko teplejší a na zimu horším území jižní Moravy, než vy. Ale jistě, i já si přeji normální zimu, minim. podobnou, jako byla ta loňská a ideálně se vrátit tak o 20 let zpět, kdy na Martina nasněžilo a drželo se to a obleva byla jen ojedinělá. Ale aby se choval jako vy, to by mě odvezli na patřičná místa...

77
# 17.12.2017, 14:41

zimník.
máte pravdu,ale s některýma lidma nemá cenu se fakt rozčilovat.Můj syn taky už skoro neví jak sníh vypadá a v Beskydech to je taky k pláči co se týče sněhu a bez šance na zlepšení...

# 17.12.2017, 15:23

igor127
Podívejte se na web kamery v Brně a na jižní Morave, potažmo ve Slezsku a uvidíte někde sníh? No, Kraví hora není sídliště a je více méně v přírodě, tudíž tyhle dvě místa nelze teplotně srovnávat, takže zeměpis si prvně zopakujte vy. A jinak já jsem nepsal, že Most leží v Krkonoších tak se ze mě nesnažte dělat vola ;-)

142
# 17.12.2017, 15:38

zimník.
A kdo tu tvrdí, že tu je momentálně sníh, já rozhodně ne. Žádné lány volné přírody na KH nejsou, ale vy máte ovšem vždy pravdu a Bohunice jsou vlastně tropický ráj. Neodpověděl jste mi na otázku, kde je to Jaro, když teploty jsou dle porovnání adekvátní danému období a ne jaru? pošlete mi prosím rozkvetlé stromy, zelené listí, u nás jaro nemáme, rád bych ho viděl :). astronomická zima ještě ani není, proč soudit že je zima špatná, když je na začátku? - loni to bylo obdobné a jak pak překvapila. A podívám se na kamery z Jeseníků, i Beskyd a sníh tam vidím - vy tvrdíte že tady není ani ve vyšších polohách nic. Zkuste s dcerou vyjet za sněhem do Velkého Kotle v Jesenících, tam je dost sněhu...

# 17.12.2017, 16:10

Odpovím vám. Chápejte to slůvko jaro jako nadsázku. Je vcelku pochopitelný, že to člověk myslí jako nadsázku, když tu za celej prosinec jsou nadnulové teploty a možná 30 listopadu tu 2 hodiny byli 2 cm hnusné rozbředlé sračky.

142
# 17.12.2017, 16:13

zimník.
A vy čekáte celý prosinec celodenní mrazy? :D

# 17.12.2017, 16:16

igor127
To nečekám. Loni 18.prosince napadlo během odpoledne 10 cm mokrého sněhu při nulové teplotě. Prozatím hodnotím tuhle zimu na brněnsku jako totální fiasko se zlepšením v nedohlednu.

# 22.12.2017, 15:48

zimník.
Je vidno že počasie resp. Modely nesledujes dlho. V 14 dnovej prognóze naraz príde bum a o sedem dní teplta padá dole. Tak to !môže byť aj na prelome roka. Modely zrazu padnú... To už tak bolo x krát

# 22.12.2017, 18:31

Zima nestojí za nic a že jsou průměrné teploty je holý nesmysl.Holt se ozývá globálnį oteplování.Do roku 2010 ty zimy u nás šly ale teď je to ďes

# 22.12.2017, 20:21

Martin Vítek
Iste globálne je aj otepľovanie je. Len je otázne v akých cykloch sa to deje lebo grünland gronsko sa nevolá podľa ľadovca. Či? 22. Decembra napísať že do pol januara nebude zima je odvážne.

# 22.12.2017, 21:43

Já letošní zimu odepisuji. Do poloviny ledna je to bez šance. Nastartovaný JZ se tu na nějaký čas zabydlí. Za druhé kam až modely dohlédnou není žádný náznak změny k ochlazení. A týden teplot kolem nuly nebo slabě pod nulou v druhé polovině ledna zimu nezachrání :prsi::slunce:

46
# 23.12.2017, 13:42

Letošní zima opravdu není pro horské polohy vůbec špatná. Jz tu chvilku pravděpodobně zůstane, ale souhlasím s uživatelem gfalcone, modely se skutečně mohou změnit z ničeho nic. Silvestr je ještě za více než týden, a proto opravdu nemá smysl tvrdit, že na nový rok bude tak nebo onak. Zkrátka zima ještě opravdu pořádně nezačala a já si myslím, že se pravé zimy během ledna určitě dokčkáme, spíše to však vidím až kolem poloviny ledna, protože ani východní část Ruska není dostatečně prochlazená. Uvidíme, každopádně nemá smysl zoufat, kdo by chtěl vidět sníh, nechť jede na hory, je ho tam dost. Jediné ochlazení, které vypadá téměř jistě, se rýsuje okolo 27. prosince, ovšem s trváním jen dva dny, ovšem pokud by při něm na horách dostatečně sněžilo, máme zase nějakou tu zásobu vody, která bude na jaře tát, k dobru. ;-)

77
# 23.12.2017, 14:03

Ondra77
Přijeď se podívat do Beskyd ať uvidíš tu sněhovou nadílku:D

# 23.12.2017, 14:34

No a už na sobotu 30. Aladin prepad na -10. Východ slovenska. Doteraz prognóza nad nulou. Teraz máme -1 a začalo snežiť. Žiaľ čoskoro dorazí teplo

# 23.12.2017, 14:55

gfalcone
Pro nás všechny zde je ale východ Slovenska trochu z ruky :D

142
# 23.12.2017, 15:39

Ondra77
A jaké teploty musí být aby rusko bylo vychlazené? Někde jsem četl, že je na sibiři i -50, a celkově je tam dost pod nulou...Teda za Uralem...

# 23.12.2017, 16:00

igor127
V první řadě by k průniku studeného vzduchu k nám byla potřeba TV nad Skandinávií, která by zaručovala mrazy z východu.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.