Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2017/2018

# 17.11.2017, 19:19

Shark26
Skutočne si myslíš že nejaký accuweather ti teraz predpovie či bude a kdy bude celodenný mraz v januári????? :!!::!!: no tak... nič a nikto nevie ako bude v januári:) accuweather skutočne nevie čo bude za tri týždne,a pre istotu to ešte aj tak 3 krát zmeni

# 17.11.2017, 19:44

Shark26
Nevěř výhledům,většinou to zase změní ;)

42
# 17.11.2017, 20:03

Aby byla ve střední Evropě pořádná zima, musel by zaniknout golfský proud, který sem neustále hrne teplý vzduch až od Mexika. Vzhledem k tomu, že u nás převažují západní větry, šance na pořádně studenou zima je malá. Jednou za několik let se to povede, ale to jsou spíše výjimky. Samozřejmě golfský proud jen tak nezanikne, ale může se to stát např. za 100 let a nebo může zeslábnout, ale to jsou jen teorie.

615
# 17.11.2017, 20:33

aura333
Přesně tak,kdyby nebyl golfský proud tak by střední a severní Evropa byla se 40° mrazy téměř neobyvatelná..:D

42
# 17.11.2017, 23:16

Karel83

Golfský proud se projevuje na celé Evropě, ale nejvíce v západní. Zajímavé je třeba srovnání (které se často uvádí v literatuře) mezi Londýnem a Kanadou. Londýn leží na stejné zeměpisné šířce jako velká část Kanady, ale zimy jsou v Londýně v průměru asi o 20°C teplejší.

182
# 02.12.2017, 16:46

zimník.

Ty Prosince jsou přeci bídné už dávno ... Takže vlastně nic novýho. ;-)

Ty doby kdy byl od sv.Martina už trvalý sníh už jsou dávno pryč - můžeme na to už jen vzpomínat. Jj, taky pamatuju jako malé děcko ... saně, pekáč, boby a už se jezdilo. Před Martinem jsme dokoce jezdívali i na silné jinovatce. :D (z nedočkavosti)

# 02.12.2017, 17:12

Letošní zima má nakročeno k nejlepší zimě za posledních 5 let a přesto je to málo. :D

# 02.12.2017, 17:38

zimník.
Jak toto můžete tvrdit na začátku prosince? Vždyť začal včera. Zatím je zcela nesmyslné dělat závěry o tom, jak bude vypadat prosinec. Nevíme ani jak bude za týden, a to do konce prosince zbývá necelých 5 týdnů. Následující týden má být teplotně průměrný, tak proč ho odepisovat. Že zatím nenapadl sníh je v prosinci normální, v Praze obvykle napadne až po Novém roce.

77
# 02.12.2017, 18:10

Stranik
taky na to s láskou vzpomínám,když jsme jako děcka blbly na bobech,lyžích dá se říci každou zimu skoro nonstop,kdy sníh v Těšíně byl skoro pořád v zimě,a teď?Člověk je rád,když mu tu nasněží pár cm sněhu 1-2x za zimu a vydrží ten sníh 2-3dni,je to otřes!Kdybych syna nevzal někdy na hory tak ani neví jak sníh vypadá....

36
# 02.12.2017, 19:10

dawe
zimník.
Tak to je jasny, taky si pamatuju u nas na severu, kdyz jsem byl maly ze jsme meli 1-1,5m snehu kazdou zimu, brutalni mantinely podel silnic...joo, to byly zimy...ale proberte se, tyhle zimy jsou proste minulosti a posledni roky jsou ty zimy teplejsi no (ikdyz u nas byla v lednu slusna nadilka), ale sakra chlapi, muzem byt radi za to, co se venku deje a ze vubec nejaky snih obcas pada...Posledni dobou jsou prosince ve znameni 5-10 stupnu i na Vanoce a snih vidime 2 tydny v lednu a konec...takze jestli tenhle aktualni charakter pocasi nekomu prijde jako katastrofa a tragedie, tak je zamindrakovanej ignorant a pesimista a umi si jen stezovat a kritizovat, at je venku jakkoliv...a o vas dvou to uz vime...:D

77
# 02.12.2017, 19:35

Tomamir
tak pesimista jsem,to je jasné:D Poslední sněžná zima u nás byla 2005/2006 to byla paráda!A troufám si říct,že tady se už takové sněžné zimy nedožiju,i kdybych měl žít 100 roků:D Za to ta nejhorší zima co se týče sněhu byla ta loňská to je bez debat!Doufám,že ta letoštní bude o dost lepší,i když moc šancí tomu nedávám...

36
# 02.12.2017, 19:57

dawe
Clovek by rekl, ze pokud jste od roku 2005/2006 nemel poradnou zimu, ze se s tim clovek smiri a nebude kazdy rok pindat, ale to u Vas ani zimníka asi nehrozi:D Nevim jaka bude zima, ale osobne bych rekl ze ten charakter pocasi na konci listopadu, na zacatku prosince (a mozna i za tyden, jestli sem ta TN vlitne) je dobrej...uvedomme si, ze by mohlo byt i mnohem hur...inverze ci dest a 10 stupnu...podle me to vypada dobre...a to zima teprve zacala (ta astronomicka az 21.12.) takze na to, jak mizerna zima to bude si muzeme zhodnodit nejdrive v unoru...:D Uvidime, nejak bude,stejne to neovlivnime, jen to sledujem a to vidime jen cca na 1 tyden dopredu...hlavne ze jsme zdravi...:D;-)

0
# 02.12.2017, 19:58

dawe
No staci aby jeden rok lehce oslabil Golfsky proud a hned budes mit zimu jako v Kanade a to i realne hrozi v nasledujcich letech.

36
# 02.12.2017, 20:00

sonik
Souhlasim, je vedecky dokazane, ze cim vic taje led a dostava se do Atlantiku sladka voda, tak to brzi Golfsky proud, ktery ohriva Evropu...A prave diky Atlantiku mame ty zimy uz peknych par let tak mizerny...JZ express jak uz to tu nekdo pojmenoval...:D Jakmile bude JZ express oslaben, je tu velka sance na poradne zimy...a ze to opravdu v nasledujicich letech hrozi...

# 02.12.2017, 20:22

Njn ta selektivna detská pamäť na celú zimu v snehu. Takému dietatu aj cely týždeň sankovacky príde ako celá zima plná snehu a snehových zavejov. Ja si pamätám na strom na ktorý som lozil bol obrovsky, vysoký bal som sa na najvyššom konári... Teraz na fotke z detstva mi ten 4m vysoký strom az velky taký nepríde. Čas do letných prázdnin sa vliekol taaak dlho, teraz sa to strieda: vianoce prázdniny vianoce....... Mimochodom čoskoro je tu opäť leto

0
# 02.12.2017, 21:51

gfalcone
Ano zkreslena detska pamet hraje svoji roli, jelikoz zima pro deti zacina az o zomnich prazdninach tedy tesne pred Vanocemi. A jelikoz jsem jako malej chodil s tatou v den Vanoc do lesa na prochazku tak vim ze Vanoce "na snehu" byli spise vyjimka a poradna zima zacinala az po Vanocich

182
# 02.12.2017, 22:24

Zimák007

Z čeho věštíme tu Nejlepší zimu? ;-) To by mne fakt moc zajímalo ... :D

# 02.12.2017, 23:03

Nejlepší za posledních aspoň 5 let. A je to jednoduché, letos byl konečně normální podzim a zima už de facto začala. A výhledy do dalších dní jsou velmi prozimní :D

268
# 03.12.2017, 10:54

Tomamir:

O sílu Golfského proudu nemějte obavy, průměrný průtok je tak 600 Amazonek, spíše udělá okliku kde bude zrovna sladkovodní bublina, důležitější je Severoatlatická oscilace a aktuální poloha JET STREAMU, která s GP samozřejmě souvisí, ale je pro nás bezprostřednější. Ty podzimní orkány nebyly náhodou, GBR a Z Evropy bude do budoucna pěkně trpět, u nás bych řešil spíše degradaci půdy a vegetaci díky suchu a zastavování území.

642
# 03.12.2017, 13:54

jako kluk jsem vyrůstal nad Jabloncem a nepamatuju zimu,kdy by byl vidět plot.Pravidelně od půlky listopadu se lyžovalo,bruslilo na třech rybníkách a sáňkovalo.Nebylo nic vyjímečného když za noc napdlo 50-60cm sněhu a žilo se normálně.Technika?Kůň a dřevěná špice zatížená děckama :) Dnes kouknu na TV ,napadne 10cm a kalamitní stav,bouračky a neschopnost,ale jak píše Tomamir.Tyhle zimy jsou minulostí a mě to ani nijak nevadí.Sníh je rok od roku těžší :)
Včera jsem byl ještě na rybách.Sice dvě hodinky,prd jsem chytil ,ale byl :) Můj táta na ryby v prosinci určitě na Jablonecku nechodil.Tak budem čekat co do zítra napadne a jak to bude víc jak 5cm budem tu o tom psát jak o zázraku :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.