Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Sníh v zimní sezóně 2016/2017

642
# 07.02.2017, 06:04

se sněhem to po vydatné lednové nadílce vypadalo slibně.Přišla obleva a jsme na nějakých 25cm zmrzlého sněhu.Jako celek se zima co se sněhu týče, podobá těm chudším předcházejícím.To co lze zatím vyčíst,na žádné extra srážky v únoru neukazuje.Mě to nevadí,jsem rád.V místních novinách píší,že je tu ale nejstudenější zima za 56 let a tomu bych i věřil.Mrzně dva měsíce v kuse se slabou a krátkou oblevou.

293
# 07.02.2017, 12:33

alka
Tak ještě před měsícem touto dobou jsem vás viděl psát, že je to nejlepší zima za několik let. Nyní už píšete, že se to podobá těm minulým.
Ano teplotně je to podprůměr, ale s tím sněhem (nebo přesněji počtem dnů se srážkami) je to bída, to říkám od začátku.

Napadá mě porovnání podle "Mezi slepými jednookým králem".
Tedy v překladu, že když srovnám s minulými zimami, tak je to lepší.

Představte si jednu věc. Že je letos zima 2013/2014 s tímto průběhem. Jek by jste to hodnotili, kdyby předchozí zimy byly 2012/2013 a 2011/2012, potažmo dále.
To by pro letošek asi tak kladné hodnocení nebylo (myšleno hlavně sníh).

# 07.02.2017, 12:53

Se sněhem je to v letošní zimě opět bída. shrnul bych to takto severní část čech měla sněhu dostatek, tuším že Jičín přes 20 cm, Hradec, Ústí, Kadaň také apod. Zato čím více na jih tím sněhová pokrývka tenčí, myslím tím nížiny. Morava podle mě uplná mizerie, hlavně slezko, kde napadl sníh vlastně až minulý týden a bouhužel vydržel pár dnů... máme dnes už 1/4 měsíce za sebou a výhled na nějaké intenzivnější sněžení je v nedohlednu. troufnu si říct za sebe, že se již žádné pořádné nadílky nedočkáme. TN z jihu nepřišla ani jedna, vlhké SZ nebo S proudění bylo pouze v první lednové dekádě. Jinak zima co se týče spadu sněhu žádná sláva....po třech teplých zimách se může zdát, že je tato zima povedená,ale pro mě je zklamáním. čekal jsem, že počasí bude trochu živější a ne neustále pod vlivem TV s inevrzí která přetrvávala celou druhou půlku ledna s krátkým přerušením na samotném konci měsíce. bohužel stejný trend v počasí bude pokračovat. Jediné pozitivnější jsou teploty které byly po dlouhé době podnormální, ale je nutno podotknou že to bylo výhradně díky inverzi...

642
# 07.02.2017, 12:56

Milan
ano to jsem psal,ale pár dnů trvající obleva nám ukrojila cca 40cm prachového sněhu a to je dost.Teplotně se tato zima s předcházejícíma srovnávat nedá.Je opravdu chladná.Co se týče sněhu,tak letos ho bylo za posledních 5 let po lednovém chumelení možná nejvíce , ale celkový spad bude asi i v letošním roce podobný zimám předcházejícím.Jinak s tím srovnáním zim je potřeba si uvědomit,že Jablonec patří takřka do Jizerek a nějaký ten sníh je tu každou zimu.To se o některých krajích nenechá napsat ani letos.Navíc v předcházejících zimách byla častěji obleva a tak se mohlo zdát,že sněhu moc nespadlo.Spadlo asi jako každou zimu.Letos se díky mrazům sněhová peřina drží dlouho.Poslední pravá jablonecká zima tu byla v roce 10/11
Fotka je z 22.1.2011

293
# 07.02.2017, 23:52

alka
Vím, jak to tam vypadám, vždycky jezdíme na hory do Kořenova, letos zrovna v sobotu se na týden chystáme znova. Takže mohu srovnávat a prostě nikdy nemohu zapomenout na zimu 2009/2010, kdy bylo půl metru sněhu už od Mladé Boleslavi. To ale extrémní pokrývka na horách nebyla, neboť díky TN od jihu bylo podobné množství v nížinách jako na horách.

Naopak zima 2011/2012 byla v nížinách velmi chudá na sníh (přirovnávám ji nejčastěji k té letošní), ale velmi teplotně podprůměrná (hlavně únor, touto dobou arktické dny).
Zima 2012/2012 byla bohatá na sníh, na konci února u nás bylo až 35 cm, ale pak to taky rychle tálo. Ale většinu zimy pokrývka ležela i v nížinách.
2013/2014 to byla bída. Ani na horách nebylo nad 20 cm, někdy i nesouvislá pokrývka. Nížiny také nic.
V roce 2014/2015 byla pokrývka na horách poměrně slušná, okolo 40-50 cm.
Vloni 2015/2016 to bylo podobně jako 2014 slabší.

Takže jak říkám, pokud jsou z námi sněhově podprůměrné zimy na těch horách, tak je to letos lepší. Ale naopak po těch zimách od 2010 do 2013 je to i letos bída a proti nim je to letos podprůměr. Většinou na konci února jsou na horách dosaženy max. pokrývky, letos o tom začínám pochybovat.

Je to škoda, zase jsme po letech mohli mít pořádnou zimu se vším všudy, ale je to kvůli těm TV hlavně smogová zima bez delšího období se sněhovou pokrývkou v nižších polohách.

U nás je se sněhem již 4. v pořadí s min. sněhu.

Taky jsem přidal fotku ze zim 2010, 2011 a 2013.

sníh leden 2010
sníh prosinec 2010
sníh únor 2013
268
# 08.02.2017, 23:01

Tady na Jihu Třebíčska nenapadlo za celou zimu nad 10cm zaraz,takže nicmoc,mnozí si mysleli,že vymrznou kdejaké breberky na stromech,ale zaznamenal jsem ožrané 3m větve na jabloni stejně jako loni,takže to asi nebylo tak hrozné,koncem února už bude roztáto a už aby se dalo začátkem března sázet,stejně jako loni.

108
# 14.02.2017, 20:09

Vzhledem k tomu,ze zima zrejme uz skoncila,podelim se asi naposled o info z nasi oblasti. Snih zde lezi nepretrzite od 2 ledna. Nejvyssi pokryvka byla cca 26cm a jeste nyni zde lezi do 10cm souvisle snehove pokryvky.

182
# 15.02.2017, 23:54

Už mám čerstvě servisované kolo a připravené na beze-sněžnou sezo'nu. Takže s jarem klidně můžeme začít. :D

642
# 16.02.2017, 14:54

sníh v Jablonci a okolí.Jablonec 10-15cm , Černá Studnice 82cm ,okolí Petřína 35cm,Maxov 71cm,Janov 57cm, Krásná 45cm.

642
# 21.02.2017, 05:59

Jablonec má nyní cca 5cm sněhu.Výš je stále 30-50cm.V poslední době mě zarážel údaj z Půlečného.Včera jsem byl v Rychnově v rybářských potřebách Bubeník a Pulečný si projel.Udávaných 30cm k dnešku je nesmysl.Realita je 5cm tak piště prosím trošku přesněji a hlavně nedělat si prdel...30cm tam máte nahrnuto od pluhů.To tady je 50cm kolem silnic.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.