Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Jaká bude zima 2016/2017

# 30.01.2017, 20:12

m_univ
Dooobrej pokus...:D A ted ja...Na zacatku prosince jsem videl obrazek 1, behem 3tydnu se z toho stane obrazek 3...totalni obrat...a ted jim verte na mesice dopredu kdyz tohle se zmeni za 3tydny na blbej nasledujici mesic...Co mi reknete ted?:D Uz nemelu ze jo?:D Ukazka pro ostatni ze se vydaly 3 ruzne mapky behem mesice a lisi se jak prase jen na nasledujici mesic...Anooo budem jim bastit mapky na mesice dopredu...Vy klidne muzete:D :D Nechci se s vama hadat pane, ale vim co jsem videl a ted to vidi ostatni jak melu...:cool:

Leden 2017 z kraje prosince
Leden 2017 z pulky prosince
Leden 2017 z konce prosince
4
# 30.01.2017, 21:57

Tohle všechno vím, a vy si myslete že jste mi ukázal něco nového... :D nic to nedokazuje ani o úspěšnosti ani o neúspěšnosti zrovna této konkrétní předpovědi... Vy si nevěřte já taky neříkám že věřím, ale to je tak všechno co můžeme. Tohle jsou jen kecy o jednotlivostech, které stejně nic nedokazují jak to nakonec vyjde nebo nevyjde... Takže si své kategorické tvrzení o omalovánkách raději nechte pro sebe...

36
# 30.01.2017, 22:05

m_univ
Tohle vsechno vite, ale naschval jste sem hodil az ten posledni model, jasny:D Nejdriv jak melu kdyz rikam jak jim to nevyslo, Vy jak jim to skvele vyslo a ted uznavate jak jim tohle vyjimecne nevyslo? Pekne Vy:D Takze nakonec uznavate ze se jim to sakra nepovedlo a zmenili sve vypovedi o 180° behem 3 tydnu na nasledujici mesic...jediny co se jim povedlo je tyden pred zacatkem ledna nastinit leden...uuuzasny, ale to uz jsem taky vedel ze leden zacne mrazive, takze nic tezkeho to tipnout...A ted vydavaji predpovedi na jaro a leto 2017? Boze muj Dasa hadr:D Ani ten unor na konci ledna jim brutalne neverim, neverim ze po nejchladnejsim lednu za 11let bude zas az tak extremne nadprumerny unor...Kor o 3-4stupne nad normalem a v cele Evrope...totalni nesmysl a sami uvidite jak ta mapka bude v prubehu unora menit barvy...Ja na tohle proste neverim, 3x mesicne tu menit vypovedi na mesice daleko...o cem tohle je?:D At si kazdy udela obrazek sam o techto modelech...dal to neresim, ale uvidite sami, ze rozhodne tak brutalne nadprumerny unor nebude a vysmejem se tomu spolecne:cool: Drzme se nohama na zemi a diskutujme tak o tydnu dopredu a vse bude super...vsichni kdo maj mozek vedi, ze dal jak tyden je to nesmysl, i ten tyden je nekdy moc...:cool:

4
# 30.01.2017, 22:10

Hodil jsem sem naschvál ten poslední protože jim to prostě taky někdy vyjde. Byl to poslední těsně před začátkem měsíce jako je tady ten poslední před začátkem měsíce... To mlení bylo myšleno tak, že prostě nemůžem vědět že zrovna tohle je taky úlet když to někdy i vyjde.. a to jsem chtěl naznačit zas já... :D

6
# 31.01.2017, 00:22

Model GFS FAKT vypadá pěkně jak ten articky vzduch přibližuje do ČR už je v Polsku :) a jde směrem k JZ je to fakt velký az do Norska :) když to vyjde tak nás čekají pěkný mrazi TV na severu tak by se mohli tvořit TN na J a přišel by sníh . Uvidíme jak s tim bude model GFS michat v dalších dnech .:)

36
# 31.01.2017, 00:30

radek1
Souhlasim...taky jsem ted zkoukl aktualni GFS vystup a uz muzu jit klidne spat:D Prvni unorovy tyden dopadne podle mych davnych predpokladu...teplota pres den cca 2stupne a v noci slabe pod 0. Druhy unorovy tyden se ale zase rysuje ochlazeni...je to jeste daleko takze s tim urcite nepocitejme nejak vazne ale urcity naznak na pristi tyden tu je...a ted ho jen sledovat jak se bude vyvijet...;-)

642
# 31.01.2017, 05:27

pánové já už mapám nevěřím.Když chci vědět jak bude zítra,zhodnotím vše pozítří :D.Na dnešek mi to takřka všude ukazovalo příval sněhu a napadl zatím asi centimetr :D
Jinak s čistým svědomím můžu napsat,že malování obrázku na více jak tři dny je opravdu jen malování.Někdy i ty tři dny je moc a vše je nakonec jinak.Někdy uhodnou , někdy ne :)

36
# 31.01.2017, 08:33

alka
Nemusite verit:D Ja tento charakter cekal uz pred tydnem (v noci dost pod nulou, pres den slabe pod nulou, zadne velke srazky...), takze jde o to do jake miry verite GFS modelum ohledne presne teploty a jak daleko, jak konkretni potrebujete teplotu a kolik si na tom sam pridate reality...me tento usudek vychazi...a ze je obcas o 1-2 stupne jinde nebo ze nespadlo 10-15cm jak hlasili v bulvarech, to totalne neresim a ani jsem to necekal...charakter pocasi jsem cekal a to mi staci...1. unorovy tyden cekam, jak uz jsem psal, 2-3 stupne nad nulou, v noci max 0...tohle mi staci ke spokojenosti:D Konkretnejsi pocasi nepotrebuju...ja uz chci 20 a chodit v tricku kolem nasi skvele prehrady:cool:


Pro zajimavost:
Nevim jestli je to kec nebo pravda, to necham na zdejsim objektivnim serveru, ale na seznamu.cz ted psali ze s prumernou teplotou -7°C se stal tento leden nejchladnejsim za poslednich 77let a 4. nejchladnejsim vubec v historii mereni...Nevedu si statistiky a tak dlouho ani neziju:D, takze nevim, zda je to pravda, ale jen tak pro zajimavost co jsem na seznamu.cz zahledl...Ale jestli je to pravda, je to masakr:D

642
# 31.01.2017, 08:40

Tomamir
četl jsem to.20 let z toho jsem nezažil :), ale je pravda , že letošní leden je neustále mráz a celkem silný mráz.Určitě byl mnohokrát leden krutý, ale třeba po čtnácti dnech přišla obleva,půlka sněhu odtekla a bylo pár dnů nad nulou.Pamatujem přeci ty čvachtanice ve městě.Já bych tomu i věřil.letošní leden jako celek je hodně studený.

36
# 31.01.2017, 08:42

alka
Pamatuju...ja jsem jablonecak skoro 33let;-) Ledny umely byt chladne ale presne jak rikate, hodne se to stridalo s oblevou, placnu tyden zima, tyden hnus...Tenhle leden je vyjimecnej, dokonce psali ze i v Praze se 23! lednovych dni nevyhouplo nad 0...to je brutal:D Jestli tohle je nejchladnejsi leden za 77let tak to je pecka vazeni...:!!:

79
# 31.01.2017, 08:45

Tomamir

To platí pro Prahu - Libuš. A je to dost možné, takhle dlouhá inverze je neobvyklá. 23 nebo kolik ledových dní v Praze, to je veliký extrém.

# 31.01.2017, 08:46

Tomamir
Minimálně v Praze tomu tak není - letošní leden je tam podobně chladný jako v roce 2006. Zde je statistika průměrné teploty pro prahu Ruzyni v lednu (výběr těch nejchladnějších z dostupných dat):

1942 -10,5 °C
1940 -10,4 °C
1963 -8,5 °C
1987 -7,8 °C
1985 -7,7 °C
1941 -6,9 °C
1954 -6,4 °C
1979 -6,0 °C
1982 -5,7 °C
1980 -5,5 °C
2006 -5,4 °C
2017 -5,3 °C

Najde se pár stanic, kde je letošní leden nejchladnější od roku 1987 (např. Cheb).

Teploty v lednu 1942 jsou vidět v archivu.

36
# 31.01.2017, 08:48

In-počasí
Super, aspon nekdo si vede statistiky:D Jasny no, ale chapu ze se to muze stanice od stanice a mesto od mesta lisit...ale ze je tohle je nejchladnejsi leden za 11let uz diky vam par dni vim...;-) Kazdopadne poradna zima ta letosni...:D

642
# 31.01.2017, 08:54

Tomamir
poslední roky mi zima vyhovovala.Byla mírná.Letošní nás tak trošku zaskočila.Je to drahý (topení) autu se to taky nezamlouvá a hlavně je všechno pod ledem a nejde jít na ryby :)))

# 31.01.2017, 17:22

U nás 10-15cm nového sněhu. Včera nás zasáhl ten pás od severozápadu a dneska celá fronta okrajově z jihozápadu :D

5
# 03.02.2017, 22:04

Letošní zima je miss Invers 2017. Ostrov studeného smradu pod pokličkou mezi kopečkama. Předpovědi defacto jen zkouší trefit, jestli se ten studený smrádek pod pokličkou nějak podaří vyfoukat, nebo ne. Většinou je to tak, že studený těžký vzduch (navíc těžký dvojnásob o sajrajt v něm rozpuštěný) pod poklicí nechá stoicky přes sebe plynout ten teplý nad ní, pokud dole není proudění, tepelná výměna se jaksi nekoná. Takže předpověď lítá klidně o 5 stupňů mimo terč i na sebekratší interval.
Aladin nyní má smysl sledovat spíš jako pravděpodobnostní model, jaký výskyt bude profouknutých kotlinek, kde bude +5 a neprofouknutých, kde bude dole furt 0.

293
# 04.02.2017, 15:45

Píši o zimě v mé lokalitě. A se sněhem je to bída i letos. Vždyť mimo jednoho dne nepřekročila sněhová pokrývka 10 cm.

Štve mě letošní trend zimy, že když konečně napadne poměrně dost sněhu, tak to do pár dnů roztaje. Poprvé se tak stalo v polovině ledna, kdy napadl 11.1. sníh a se starým už to byla hezká pokrývka a už za 12 hodin přišla obleva. A zbyly jen zbytky sněhu ve stínu. A pak ta série holomrazů.
No a nyní zase do středy napadlo dost sněhu a teď skoro týdenní obleva (od 2.2. do 7.2.). Samozřejmě nelze srovnávat s posledními zimami (ty byly úplně mimo). Pro mě je zima dobrá, když je nejen mráz, ale i sníh. Moraváci ty měli do teď někde jen holomrazy a když už se konečně sněhové peřiny dočkali, tak si jí ani děti neužijí. Sotva jim začnou prázdniny, tak mají už smůlu.
A když vidím vyhlídky, že zase žádné srážky, tak mě to štve. Front je letošní zimu poměrně málo a když už nějaká přijde i do nížin, tak pak přijde hned obleva a na to mrazy už na holou zem. Proto mě to štve.

A mnoho lidí z nížin mi dá za pravdu, jak jsem psal, že zima 2006 na Moravě a 2010 v Čechách je a bude asi dlouho nepřekonána. Tehdy hlavně přišlo po nadílce ochlazení a ne oteplení jako letos.

# 01.03.2017, 10:53

Dnes začalo meteorologické jaro, tak by se hodilo zhodnotit poslední 3 měsíce jako celek. Zima k nám sice zavítala s poměrně silnými mrazy, ale pro mnohé oblasti to bylo pouze díky převážně inverznímu charakteru počasí. Srážkově hodnotím zimu jako velice špatnou, alespoň pro naší oblast. V podstatě sněžení se za celou zimu vyskytovalo v prvních 14 dnech tohoto roku...což mi přijde velice málo...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.