Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Ochlazení na přelomu nového roku 2016

6
# 25.12.2015, 18:49

Myslim ze je zatim cas rikat kolik bude - , kazdy vystup je jiny . Pulnocni vystup vrati co bylo rano :) muj ty je ze teploty se dostanou na hodnoty v nizinach kolem -2 [blue]

293
# 25.12.2015, 19:11

A máme po mrazech, zase jz proudění. Vím, je to jen jeden výstup, ale za poslední 3 zimy se nestalo ani jednou!, že když třeba GFS kreslil teplo nebo zimu, tak aby vybral chladno. Ten včerejší večerní výstup byl hodně ujetý. Vrací se pomalu ale jistě k trendu, který tu byl ještě do včerejška a stále ubírá a ubírá.

Pozor, My forecast je dost zpožděný. Výstup z půlnoci, který se na modelech ukáže v 6h ráno on dává až ve 14h, takže i teď večer je tam stále ten půlnoční výstup a to až do 20h. ČHMI má rozum a i když půlnoční výstup byl chladný, tak hlásí na příští týden nad nulové denní teploty. Doporučuji navštívit v této diskuzi téma hydrologické odkazy, kde je dostatečný výběr stránek.

818
# 25.12.2015, 22:34

Podíváme-li se na klimatologické prognózy odchylek teplot, tak zjistíme minimální pravděpodobnost výskytu výraznějších mrazů. Předpověď na prosinec modelu CFS dobře vyšla, na leden slibuje výrazně vysoké kladné odchylky. Pokud dojde k ochlazení, nebude tak razantní jak se snažil kreslit GFS a hlavně nebude trvat dlouho.

33
# 25.12.2015, 23:04

Ale zase tu máme drtinou většinu ostatních modelů, které jsou razantněji chladnější než GFS. Vlastně v tuto chvíli je jediný GFS se svou teplou variatou proti ostatním jako je např: Ecák, gem ukm...,JMA ansábly modelů atd...

# 25.12.2015, 23:09

Teď jsem se díval na poslední výstup na www.yr.no a vypadá to na pěknou divočinu,jestli to vyjde:).Noční i denní teploty kolem -10,jestli jim to vyjde tak tyhle holomrazy taky není nic dobrého,můj názor.

# 25.12.2015, 23:16

bailando67
a zitra budete tvrdit že je všechno opačně že bude zase teplo

# 25.12.2015, 23:28

Samozřejmě to beru s rezervou,je to ještě daleko jen jsem tím chtěl říct že nemusíme jít zrovna z extrému do extrému;-)

86
# 25.12.2015, 23:31

Tedy já jsem šťastný, že se ta předpověď změnila a mrazy hodně zmírnili. Tohle by pro přírodu byl ještě větší problém než pokračující teplo. Silné mrazy bez sněhové pokrývky a po tomhle teple by byly špatné. Příroda potřebuje hlavně sníh - tedy severní nebo severozápadní proudění. Mrazy z Ruska nám přinesou jen holomrazy. Vidím to v příštím týdnu na běžné teploty kolem bodu mrazu.

41
# 25.12.2015, 23:33

Petr12
Přesně tak moje řeč tohle by bylo pro přírodu už to poslední

293
# 26.12.2015, 00:13

Já ale myslím, že ani asi 7. výstup, co ukazuje ochlazení může a nemusí vyjít. Pro meteorology to bude tvrdý oříšek, protože po Silvestru může být jak -10 °C, tak i nad nulou. Ten jz není vybouřený a bude stále nebezpečně blízko, doslova jen pár desítek km a ta hranice se pořád přetlačuje na východ, pak na západ, ale v Německu může být +10, u nás mráz a nebo klidně nad ČR. Nebylo by poprvé, aby v Čechách bylo teplo a Morava a Slezsko mrzlo. Čekám na ustálení a to může přijít klidně až po víkendu.
Jak jsem psal již výše, ČHMÚ se vydalo taktikou, kdy hlásí raději vyšší teploty, protože se to opravdu do nich může vrátit, ale i tak to bude ochlazení, takže tak trochu styl chytrá horákyně.

382
# 26.12.2015, 00:17

No jsem teda dost zvědavej, jak se to bude dál vyvýjet, GFS opět udává zhruba od čtvrtka a pátka celodenní mráz, ne nijak silnej, ale tak okolo -4 až 0 přes den, takže dostačující, zajímalo by mě, jestli na to zareaguje ČHMI ve své týdenní předpovědi, včera se ještě drželi v kladných teplotách, přitom modely už jasně naznačovaly mrazy.

6
# 26.12.2015, 09:34

Nechám se překvapit jak to dopadne :) tědka to je zas více v - uvidíme v poledne ;-)

# 26.12.2015, 09:36

Dnes a zítra nás ještě čekají výrazně nadprůměrné teploty. Rtuť teploměru se bude šplhat přes 10 °C a po celém území budou padat dlouholeté teplotní rekordy. Čeká nás nejteplejší počasí od poloviny listopadu.... Více >>

6
# 26.12.2015, 10:58

Nechame se prekvapit kam az dostane studeny vzduch :) ranni modely davaji od patku silne mrazy pro celou CR i cely nemecko , uvidime v poledne co ukazou modely :)

41
# 26.12.2015, 11:13

No jestli to tedy vyjde, tak to přírodu už totálně zdecimuje:) a co pak ty účty za topení:(:)

117
# 26.12.2015, 12:07

Ochlazení ve 2 vlnách.Druhá vlna hluboko pod 0 od Nového roku.Vypadá stále lépe,i když zítra zas může být jinak.

41
# 26.12.2015, 12:11

Nechápu, proč si ty mrazy všichni tak přejí:)

33
# 26.12.2015, 12:34

Protože to patří k zimě, která je v zimě mnohem lepší než neustálý teplý jZ který je stejně na mnoha místech Moravy doprovázen jen celodenní mlhou a inverzí. A celkově už alespoň příroda konečně utichne a bude spát.

182
# 26.12.2015, 14:33

Zato dnes je to na tričko ....

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.