Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Sněžení 8.2. až 10.2.2015

# 05.02.2015, 19:02

Co říkáte na vývoj sněžení v těchto dnech? Jižní frontální systém nás s největší pravděpodobností nezasáhne, naopak přijde fronta ze severu. Myslíte že by mohlo napadnout více jak 10 cm sněhu?

382
# 05.02.2015, 19:12

Jiří Malík
No vypadá to zajímavě, z tý fronty, která bude přecházet ze soboty na neděli, by mohlo spadnout okolo 5 cm a pak v neděli přes den četný sněhový přeháňky, v pondělí už to bude ale komplikovanější, bude nad ČR teplotní rozhraní a v Čechách to vypadá nejspíš na déšť, srážek tam bude asi dost, hlavně v Čechách, ale záleží na teplotě.

FGh
Avatar
13
# 05.02.2015, 19:21

Mě v tomhle období fascinuje předpověď podle GFS pro podhůří Alp na jihu Německa a velkou část severního Rakouska kousek od našich hranic, kde by podle předpovědí mělo za 48 hodin napadnou kolem půl metru sněhu i v nižších polohách.

# 05.02.2015, 19:30

No tak co vím já tak z rakouských modelů a i předpovědí by mělo tady na jihu v sobotu svítit sluníčko a neděle, pondělí a úterý sněžit. Má to jít ze severních proudů. Větší intenzita má být v rakousku, ale sněžení by mělo přejít celou ČR, ale asi toho nebude moc, možná tak od 5 do 15 cm dle nadmořské výšky a v některých oblastech vyšších poloh do 20 cm.
Mělo by být i poměrně chladno tak by to mohlo držet i v nižších polohách až na některé vzácné místa a určitě né na parovodech :!!:

Tady u nás v Novohradských horách tipuji od 10 do 15 cm a nad 1000 metrů nad mořem do 20 cm :)

No tak uvidíme, necháme se překvapit :)

Spadne kolik píši? :snih:
Nebo nespadne nic? :prsi:
Nebo napadne více? :snih::snih::snih:

# 05.02.2015, 19:54

A jéje zase to tu dlouho nebylo :-)

# 07.02.2015, 09:24

V noci na zítřek přes naše území přejde studená fronta ze severu Evropy, která přinese sněžení i do nížin. Do zítřejšího rána napadne od poprašku po pár centimetrů sněhu. Nejvíce bude sněžit na severních horách, kde napadne kolem 5 cm sněhu.... Více >>

11
# 07.02.2015, 09:56

To sněžení je absolutně k ničemu, když už od pondělí se má oteplovat a začít pršet, u nás v Polabí už zima skončila, vlastně žádná nebyla...

382
# 07.02.2015, 10:59

Marek52
Tak na jeden si tu zimu aspoň připomenem :D, uvidíme do konce února ještě nějakej záchvěv asi bude, ale nic to nemění na tom, že tadle zima se zase nevyvedla a nebýt toho týdne na konci roku, zima by vlastně žádná ani nebyla...

# 07.02.2015, 11:00

Kdyz uz po 3tydnech neco napadne...tak to hned roztaje...ale to je normalni :D

11
# 07.02.2015, 11:16

Honza
Ano máte pravdu, na konci minulého roku bylo sice trošku sněhu, ale vydržel jenom 2 dny, což za zimu nepočítám, pamatuji si jak na silvestra už začalo mrholit, jinak si také myslím že tady u nás už nic nebude :D

6
# 07.02.2015, 11:40

Tak tady na Moravě ve vyšších polohách si zatím nestěžuju...:D

5
# 07.02.2015, 14:13

vypadá to na dosti vydatné srážky na pondělí :)) třeba se ještě budeme divit. Jinak Honzo, v polabí zima nikdy pořádná nebude, protože je to prostě polabí :D Chce to výš. U nás na Vysočině už byl tuto zimu sníh minimálně měsíc.:snih::snih::snih:

# 07.02.2015, 17:33

No to jsi nam rekl novinu...:D My to vsichni samozrejme vime a vsichni vime..ze v 21stol.je skoro rarita aby v Polabi byl snih mesic v kuse...driv to bylo uplne normalni. A nemuseli bychom zakladat diskusi...ze napadne v nedeli 5cm.

28
# 08.02.2015, 10:45

Tak jak u vás probíhají dnešní silné sněhové přehánky?
Tady u nás zatím nic moc,ale zato krutě fouká.Nějaké foto ze včerejší vycházky.

# 08.02.2015, 11:03

V krkonoších silná sněhová bouřka !

6
# 08.02.2015, 11:10

borin

Tady super nemůžu si stěžovat...:D

116
# 08.02.2015, 11:12

K nám do Brna přinesla samotná fronta a následné dvě ranní, spíše slabší, sněhové přeháňky, dohromady 2,1 cm sněhu. Myslel jsem, že to bude nejvyšší sněhová pokrývka za dnešek, protože už po deváté hodině bylo +1,7°C a sníh začal pomalu odtávat. Následně však přišla velmi silná sněhová přeháňka, která trvala asi hodinu. Během přeháňky foukal silný nárazový vítr s maximálním nárazem 9,2 m/s, a to mám ještě meteostanici na co do větru velmi špatném místě. Asi půl hodiny sněžilo tak intenzivně, že se dohlednost pohybovala jenom kolem 50 metrů. Teplota klesla z oněch +1,7°C na začátku sněhové přeháňky až na -2,1°C na jejím konci. Jakmile asi v 10:20 přestalo sněžit, šel jsem sníh zamést a přeměřit sněhovou pokrývku. Její výška mi průměrem vyšla na 5,0 cm, tohle je tedy (zatím) nejvyšší sněhová pokrývka za tuto zimu. Znamená to tedy, že za celou přeháňku napadlo pěkných 2,9 cm sněhu. Ten teď naneštěstí bude tát, je totiž polojasno a teplota se už pohybuje okolo 4°C nad nulou. Kdyby ovšem přišla nějaká další vánice, teplota by rázem spadla k nule a sníh by velmi pravděpodobně na zemi opět zůstával. :) :snih: :led:

27
# 08.02.2015, 11:48

matous160
Jestli bouřka, nevím. Odrazy na radaru byly zajímavý, ale blesky zaznamenány nebyly. Jen na Blitzortnungu se ukázaly 2 výboje někde v oblasti Jeseníků (před 11 hod.), ale české radary nic neukázaly.

28
# 08.02.2015, 12:23

Tak se nám tady taky už prohnala trošku bílá tma,která trvala asi 15min.Teplota je kolem nuly a silně fouká.

106
# 08.02.2015, 12:58

Dobrý krásný den dnešní sněhové přeháňky jsou opravdu impozantní takové počasí už jsem dlouho nezažil. Četné sněhové přeháňky k tomu sem tam bouřka a k tomu silný vítr tvořící jazyky a zvířený sníh. Venku je to opravdu jako na apríla, chvílemi vánice chvílemi slunko a k tomu krásná kupovitá oblaka. Měli jsme u nás dnes asi 3 přeháňky, ale jak koukám na radar jinde je to přeháňka za přeháňkou hlavně tedy zase v čechách, ale nevadí zítra si pro nás počasí na moravu chystá další překvapeníčko. Tak jsem zvědav. A jak se u vás projevuje počasí přidejte taky pár fotek.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.