Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Teplotně podprůměrně počasí pokračuje, v noci na zítřek hrozí častěji mráz

Diskuse o počasí Vydatné sněžení na začátku února?

54
# 02.02.2015, 18:15

No moc modelu nám už šanci nedává.

# 02.02.2015, 18:22

Kbyby to bylo ještě 4 dny daleko, tak bych ještě tomu šanci dával, ale teď dva dny pře situací už se může stát jen zázrak :D ;-)

# 02.02.2015, 18:27

Věřím tomu, že se to severněji posune. Počkejme si ještě do zítřka a uvidíme. Já odhaduji, že 30 cm na Morova napadne. Fronta je opravdu nacucaná a bude se tlačit dále k severu.

# 02.02.2015, 18:33

Jiří Malík
Zdá se mi, že jí vytlačuje TV nad Britskými ostrovy. Taky v to doufám, ale jak říkám moc optimisticky to nevypadá ( prozatím ).
Zde srážky: Je pravda že GFS ty silnější posunul více k naší hranici.

86
# 02.02.2015, 18:57

Takhle to bývá často, sněžení zůstane v Rakousku a k nám nedorazí. Minimálně na středu už se s tím shoduje i model Aladin, takže změn už asi příliš nenastane.

# 02.02.2015, 19:14

Tohle jsem čekal :) Možná poslední šance na pořádný zásyp sněhu a opět u nás nic :( tuto zimu je to už potřetí co GFS pro ČR značil solidní nadílku a dva dny před situací jí posunul úplně někde jinde. Jinak v tom Rakousku to vypadá někde na více jak 50 cm nového sněhu. ;-)

# 02.02.2015, 19:28

Proto nechápu na co jsou takové předpovědi a k cemu ať předpovídají na 3 dny a hotovo nemuseli by pak byt meteorologové lidem k posměchu

# 02.02.2015, 19:29

Ty omalovánky jsou zajímavé a hezky se stále přemalovávají.
S některýma to pěkně cvičí, ale tak už to je, vývoj je vždy proměnliví, a těžko se podle těch gfs omalovánek dá předpovídat na moc dlouho, i když to úplně ztracené není to sněžení.
Tady pro Novohradské hory to přes noc ze středy na čtvrtek až do pátku na sněžení vypadá.
Jaká až síla to bude to nevím, ale nějakej cenťák nám sem spadne to už máme s rakušákama domluvené, že nám sem něco pustěj :snih::!!:
No a jinak když ty omalovánky pozoruji už jen tady na in-počasí a kouknu se na oblačnost a dám si správný den i čas, tak mě mnohdy překvapuje, že má svítit sluníčko a ono sněží a jindy má být pod mrakem a slunce svítí.
Jinak teploty a přeháňky, tlak to vše se současností sedí, ale oblačnost je mi divné jak je možné, že je to tmavě modré a padá sníh.
No jsou to jen omalovánky a je potřeba je brát s rezervou a obvzláště když jde o budoucnost.
Nejlépe s přesností víme jak bylo :)

54
# 02.02.2015, 19:42

matous160
Ano kdyby byli 4 dny před situaci tak bych to bral také z nadhledem, ale dva dny před už tam budou jen menší změny, nic velkého.

# 02.02.2015, 19:51

RichardReynolds
No tak pokud by to bylo takto, tak to je původní předpověď, která je stále reálná, i když nikdy né na 100%.
Ale naděje tu je :snih: ❄⛄❄ že pár cm nám tady v Novohradských horách napadne, ale nemusí to přehánět, stačí jen pár cm ❄⛄☁⛄❄
Jinde a u vás ať si ho padá kolik chce, třeba i metr :!!::snih::snih::snih:

107
# 02.02.2015, 19:55

Ale tento model bere z modelu GFS:cool: takže je to v podstatě GFS jen v jiné grafice. Tohle vypadá teda skvěle, ale kdyby to tak vyšlo.

# 02.02.2015, 19:59

RichardReynolds
Ano tento model dává ČR ještě nějakou šanci. ;-)

382
# 02.02.2015, 20:00

Fstorm
Hlavně je to zpracovaný ze včerejšího výstupu GFS takže si vůbec nedělej iluze, že je to aktuální...

28
# 02.02.2015, 20:02

a hlavně ten model kreslí úplné kraviny. Všimněte si těch dnešních srážek nad Moravou a kde jsou? Takový model je asi schopný rozšířit jednu přeháňku přes celé Česko, to je zcela nepřesné...

182
# 02.02.2015, 20:44

Ve středu to vypadá hodně zasněženě. :)

1003
# 02.02.2015, 21:02

Divoch Novohradský
To bych bral:D:D:D:snih::snih::snih:

# 03.02.2015, 04:58

Teď už je jisté, že nic nebude. Toto téme bych nejspíš uzavřel. Celkově bych už této zimě moc nedával. Přece jen už je Únor a výhledově to nevypadá vůbec dobře :(

# 03.02.2015, 08:35

Já si myslím, že zima je docela hezká.
Mrazy jsou, bláto není a vypadá to že ještě pár dní mrazíky budou i sem tam s nějakou tou sněhovou vločkou..
No a kdybych si od počasí mohl jenom něco trochu přát, tak bych ten stav nechal tak dva týdny a bez nějakých chumelenic a pak už bych bral jaro...
Je pravda že tady je sněhu od 11 do 17 cm a jen co popojedu 10 km tak tam už není vůbec ani památka po sněhu. Když jezdím na nákupy tak je to jako mezi dvěma světy.....

54
# 03.02.2015, 09:29

Takže na zítřek to teda vidím, takže víc oblačnosti bude na severozápadě a na jihovýchodě kde se vyskytnou místy sněhové přeháňky respektive slabé sněžení v Beskydech trochu četnější ale nic velkého, jinde srážky jen ojediněle. Takže pokud to jen jde, tak doporučuji přejmenovat název tématu, to slovo vydatné se tam již nehodí.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.