Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Sněžení 27.1.2015

6
# 27.01.2015, 14:53

Tak zase, aspoň, že trefně předpověděli sněžení :) . To, že předpověděla většina meteorologů špatně jeho množství je už prakticky vedlejší..
Já jako nechci vypadat nějak přechytrale, ale to, že nenapadne na většině území více jak 5 cm, jsem věděl už několik dní předem (Čechy!!!)... Možná to měla být ta situace, co měla "překvapit", ale opět to byla jen slábnoucí fronta s rychlejším postupem a k tomu ty teploty jen lehce kolem nuly..
Jako vydat kvůli tutomu výstrahu, mno nevím...

U nás 2,5 cm a teplota +2,5°C k tomu silnější vítr a je zase po sněhu, zima jako vyšitá. Ostatně nedivím se, že vydali výstrahu, po delší době jsme viděli sníh (Čechy!!!), tak bylo potřeba nás na to připravit :D:D:D .

117
# 27.01.2015, 15:42

V Čechách nový sníh vydržel pár hodin pod 500m.Možná kdyby fakt napadlo aspoň 5cm,by to vydrželo.
Na čtvrtek je hlášeno +6°C dle tv předpovědi,ale když kouknu na tuhle stránku a podobné tam to nehlásí.
Oteplení bude,ale přechodné.

536
# 27.01.2015, 16:08

Ovar
Že u Vás nic nenapadlo neznamená , že výstraha byla zbytečná , V Karlovarském kraji napadlo kolem 13cm i víc a do toho foukal vítr.Nasněžilo i na Liberecku. Výstraha upozorňuje zejména řidiče .Kdyby výstraha vydána nebyla , a stalo se více dopravních komplikací , bylo by plno řečí na ČHMÚ , proč nebylo vydáno upozornění.Na víc polohy pod 500 -400 mnm byly v předpovědi zmíněny , a to zejména v Čechách. ( srážky smíšené či dešťové )

28
# 27.01.2015, 16:17

Tak my tu máme momentálně 15cm dohromady.3.5cm nového a teplota kolem nuly.Včera ten nedělní sníh trochu odtál a sedl,ale dnes se to zase vrátilo tam,kde to bylo.Teplota byla i nad nulou,ale ze střech nekapalo,takže to moc dnes netálo.

157
# 27.01.2015, 18:38

Tak pro ty kritiky předpovědi:
Výška nového sněhu 27.1.2015: Šindelová 17cm, Mariánské Lázně 14cm, Desná Souš 12cm, Bedřichov 10cm, Liberec 9cm, Přimda 8cm, dokonce i Praha Libuš 5cm.
Když zrovna u vás nenapadne, neznamená to, že jinde toho sněhu není víc...

# 27.01.2015, 19:06

Az na Liberec je to vsechno vysoko jak blazen :D a jarda 612m.n.m. :D proto ten at sem nepise vubec....vystraha sa tykala se i nizsich poloh kde melo napadnout min.5cm a to nenapadlo prakticky nikde...:D a kvuli Liberci nemusi vydavat vystrahu ... vlastne muzem byt radi...ze vubec snezilo letos :D

86
# 27.01.2015, 19:21

Tak úplně nutná ta výstraha nebyla. Oni už včera přiznávali, že to v hodně okresech je na hraně a když k tomu ještě napadlo méně než se čekalo, tak se stala celkem zbytečná. Jako ale předpovídat se přesně na cm nedá. Prostě spadlo v průměru o 4 cm méně.

6
# 27.01.2015, 19:31

Jarda, čteš vůbec co píšeš, a čteš vůbec co píší ostatní? Já si tu nechci s nikým slovíčkařit, ale tuto si neopustím.
Čti pozorně, u nás napadlo 2,5 cm.. podobná hodnota napadla na VĚTŠINĚ území Čech. Karlovarsko a Liberecko je "jiný svět", díky reliéfu krajiny a výšce území, tam je sněhu vždy více.
Upozorňoval jsem na výstrahu, která byla vydána pro celé Čechy, ale vyjma 2 krajů napadlo sotva polovina toho, co bylo ve "výstraze". Nakonec napadlo sněhu víc (plošně) na Moravě.

Výstrahy by se měli vydávat na nebezpečné události, což pěti centimetrová sněhová pokrývka, dle mě, není- a názor nezměním. Na silnicích je nebezpečný i poprašek a vydat výstrahu na každé sněžení je podle mě zneužívání systému. Nic víc.
Sám s tim ale nic neudělám, říkám pouze svůj názor a jsem si vědom, že každý má na to názor jiný.

To se pak nedivím, že jsme ostatním zemím pro smích, jak v Praze hlásí 5 cm sněhu, zasedá krizový štáb a na čt24 je sněhové zpravodajství :D .

6
# 27.01.2015, 19:44

A vůbec, je to tak trapný. Napadne 5 cm sněhu, a to ještě jen někde a lidi se můžou po....
Jako když hlásí frontu s 20 cm, to už je jiná, v tom se i blbě chodí, ale tohle je naprosto absurdní to i tady probírat.

Závěrem, je to diskuze a k ní rozmanité názory patří, tak šup ven sáňkovat (Morava), nebo se rochnit v bahně (Čechy). Nevysedávat u počítačů, to je o ničem :D :).

536
# 27.01.2015, 19:44

Ovar
Úhrny nebyly takové , jaké se předpokládaly , ale pokud tam byla pochybnost či nejistota a hlavně možnost srážek vydatnějších, nevidím důvod nevydat.Jak už jsem psal , nechci ani nebudu někoho obviňovat , ale takové to lidi , kteří nenechají nitku suchou na každém nezdaru by byly jako první , kteří by kritizovaly nevydanou výstrahu v kritičtější situaci.Meteorologové nejsou věštci , kteří Vám určí na 100% kde, a jaké úhrny spadnou přímo u Vás na zahradě.Také můj názor.

Jinak Vás můžu ujistit , že čtu pozorně;-)

ota
Avatar
2125
# 27.01.2015, 19:52

On to má čhmú těžký, jak se tady píše, kdyby výstrahu nevydali, taky by to schytali. Je fakt, že předpověď moc nevyšla, tady moc sněžit nemělo a napadlo 7cm. Každopádně teď se vyjasnilo a je 5 pod nulou, takže krásná zima. Je fakt, že takhle chladnější Moravu než Čechy už sem dlouho neviděl.

54
# 27.01.2015, 20:05

ota
No já myslím, že v zimě by pravě Morava měla byt chladnější než Čechy. Jsme trochu dále od Atlantiku a trochu blíže od Ruska.

ota
Avatar
2125
# 27.01.2015, 20:12

Mark
Ano máte pravdu, ale kdy byly takovéhle rozdíly už si opravdu nevzpomínám. Jinak samozřejmě naše počasí je přeci jen více kontinentální. Jinak už je skoro -7. :)

# 27.01.2015, 20:17

Pořád lepší varovat a být připraven na vše než mlčet a potom být odsouzen že nikdo nevaroval a nikdo nebyl připraven.
Příklad roku 2002 když začalo pršet v Novohradských horách, nic se nedělo a meteorologové uklidňovali víc už pršet nebude a ouhej, začalo znovu, když jsem to hlásil do Prahy, že jim tam příjde voda, všichni se mi vysmáli, máme kaskádu. Nikdo nebyl připraven, nevarovalo se a jak to dopadlo...:prsi::prsi::prsi:
Když se pak žene sníh, a někde se vysněží a dál to nedojde, tak jsou všichni kde sníh nespadl nebo jen málo naštvaní, místo toho aby byli rádi, že je nepostihla pohroma.
Tohle já nikdy nepochopím, jako by všichni chtěli pohromu.
Až meteorologové budou umět poslat ten sníh přímo na místo činu, dopřeji všem těm kdo po něčem takovém touží ať jim to spadne rovnou na zahradu :!!:

Žádné počasí na světě se nedá vypočítat s přesností, že to bude v tolik a tolik, tam a tam a že tam spadne na milimetr to a to...

Buťme trochu tolerantní a važme si práci meteorologů a jejich snahu nás informovat o počasí které k nám a k vám právě jde.
Když to shrnu, tak to vyšlo a plošně se to splnilo :snih::led::oblak::snih:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.