Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Zima neodklada svoje zezlo!

Anonymní
Avatar
# 19.01.2008, 18:56

Ochladenie bude. Ale žiaľ, bude len prechodné, pretože sa naplnil ten scenár, kde som hovoril o frontálnych systémoch. Celý týždeň bude v znamení SZ-prúdenia, ktoré prinesie striedavo teplý a studený vzduch (frontálne systémy). Bude sa to často striedať, cca raz za 2 dni: utorok – prechod studeného frontu v sprievode vetra a prehánok, postupne snehových (možno aj búrky, ale nechcem to zatiaľ nijak potvrdzovať, je to len veľmi malá šanca); streda – typické počasie za studeným frontom so snehovými prehánkami (okrem západu SR), štvrtok – teplý front, slabé zrážky postupne dažďové a v piatok zase studený, môže podstatnejšie snežiť, ale to bude závisieť ešte od mnohých vecí, takže zatiaľ to berte tak, ako s tými búrkami.

Dátum 31.1. je ešte ďaleko a na základe GFS sa na takú dobu nedá nič predpokladať. Na druhej strane, nič sa nedá vylúčiť.

Matej Milko, MeteoInfo.sk


NIc v zlom ludia, viem ze nepozerate niektory GFS a taktiez neviem, ci to uz viete, ale od 31.1. nastane silny, naozaj silny vpad arktickeho vzduchu, ktory 3. februara pritlaci teploty v CR az k -11°C pocas dna, a v SR na -9°C. .a stale dufam.

S pozdravom OLiwer....viem, moze sa to zmenit, ale zapamätajte si to, zima pride a sneh v nizinach napadne! -neprehovorite ma a viem co hovorim.

Anonymní
Avatar
# 19.01.2008, 19:42

Oliver,sice nevím kde tu jistotu bereš ale věřím že máš pravdu :) :snih:

Anonymní
Avatar
# 19.01.2008, 19:46

Dekuji....ja nevim, kde berem tolik energie, ale zrejme od Petra Jurcovice....
Mozem si jeho fotku, nebo jeho webovu stranku pozriet na www.meteoservis.sk alebo jeho vzdy aktualni informace o pocasi na www.cestovatel.eu/predpoved
Jeste jednou diiikkiiiii

Anonymní
Avatar
# 20.01.2008, 00:41

Podla mňa berie on alebo Oliver toľko energie tiež od Petra Jurčoviča ale aj na wetterzentrale.de a možno aj odo mňa ale ja som trochu skeptickejší ale minulý rok pozrite si archív počasia na markíze minulý rok http://archiv.markiza.sk/?31337d=22.01.2007&31... a tam bola aj tá mínus osmenástka ale aj ja pevne dúfam že aj tento rok nám to niako víde a že nás babka perinbabka poťeší ako minulí rok ked nasypalo 40 cm a bolo aj chladno počas dňa sa ochladilo na -4st. Ak tu máme nádej tak ani tá -11C neni nereálna tak prajem vám dobrú nocku a Oliver môžeš sa my aj ozvať a nie tlmočiť my vôlu na e-počasí tak čauko tvôj kamoš z DK:) ;-)!

Anonymní
Avatar
# 20.01.2008, 09:15

Cako Juri...uz sme o sebe dost dlho nepoculi....

Anonymní
Avatar
# 20.01.2008, 13:38

Model GFS ukazuje uz niekolko dni ochladenie po 31. januari...
Sanca tu je a nikto ma neprehovorii.....LEBO NIEKTORI LUDIA NA TEJTO DISKUSII AM PREHOVARALI, AVSAK TERA ZSA MUSIA SAMI PREHOVARAT.

Anonymní
Avatar
# 20.01.2008, 16:31

Presne tak, šanca tu je. Ale podotýkam, že je to len šanca. Kým bude 31.1., veľa sa toho zmení, ešte nie je definitávne uzavretý vávoj v budúcom týždni. Najprv sa malo za studeným frontom ochladič na dlhšiu dobu, teraz to však vyzerá, že po utorku prejdú ešte 2-3 systémy a potom sa rozhodne.
A ešte ku GFS: poznám tento model trošku dlhšie a mám s ním viac skúseností. I ja, keď som videl, že o 2 týždne tam dáva neajký vpád, som sa tomu tešil, ale prešlo zopár rokov a viem, čo mám vnímať ako istú vec a čo ako možné.

Anonymní
Avatar
# 20.01.2008, 18:55

Ano......mozno mate pravdu........ale svoje dufanie beriem od Vas a od Petra Jurcovica..
Dakujemm

Anonymní
Avatar
# 20.01.2008, 19:42

Mistr pohádka Peter Jucovic :), už mnohokrát předpovídal ochlazení a pořád nic. Ono je pravda, že ochladit se někdy musí, ale podle Jurcovica a jeho slovenských kolegů (puma979, hunjintao), už tady dávno měla být zima a ono pořád nic.

Anonymní
Avatar
# 21.01.2008, 18:46

Prava ziam este len pride.....pride najväcsia zima tohtorocnej zimy....
ved uvidime...

Anonymní
Avatar
# 22.01.2008, 14:44

Ja som akurat siel domov a ked som o 14.00 odchadzal bolo 10 stupnov a zrazu zacalo silno prsat a fukat vietor a teraz som pozeral na teplomer a su 2 stupne a pada sneh z dazdom.

Anonymní
Avatar
# 22.01.2008, 15:12

V Bratislave to prišlo o 14:52 hod., ale silné zrážky trvali asi len 3 minúty. Teraz je ešte slabo prší.

Anonymní
Avatar
# 22.01.2008, 15:18

No tu uz je 0 stupnov a husto snezi.

Anonymní
Avatar
# 22.01.2008, 18:52

V Kosiciach snezi a vietor do 80´km/h

Anonymní
Avatar
# 22.01.2008, 18:55

Tu uz dosnezilo ale stale fuka pomerne silny vietor.

Anonymní
Avatar
# 22.01.2008, 18:56

Ale ked sa tu tak silno schladilo tak prisla burka bolo asi 5 bleskov.

Anonymní
Avatar
# 22.01.2008, 19:17

tu v dca je po hustom snezeni ale zem neni zanrznuta takze sa to este nedrzi

Anonymní
Avatar
# 22.01.2008, 19:17

Ano...musim povedat ez v KOsiciach bola burka s lejakom..slbsi charakter burky...najmä hrmelo a teraz pozeram a snezi!!!!!!!!

Anonymní
Avatar
# 22.01.2008, 19:24

Aj tu to tak postupne slo.

Anonymní
Avatar
# 22.01.2008, 20:16

Tu už nesneží a búrka tu nebola je tu okolo 1 stupňa ale som zvedaví či sa zopakuje situácia s konca Januára minulého roku ked tu týždeň po orkáne Kyrill sa ochladilo až na -4st. cez deň a nasnežilo tu za takmer pol dňa až 40 cm snehu najväčší mráz bol -10.5 a som zvedaví či pokoríme tú magickú hranicu -20C fakt bol by som rád a chcel by som ešte vidieť túto zimu a Dolný Kubín pod poriadnou pokrývkou snehu aj s mrazmy aspoň do -15 stupňou to by bolo super a podľa Jána Petreka má ešte tento týždeň prísť a byť poriadna snehová metelica asi ako 26. až 27.1.2008 pošlem vám jeho predpoved zatial dosneženia!

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.